У Яценюка готуються підвищити пенсійний вік

У Мінфіні планують заощадити близько 4,3 млрд гривень шляхом підвищення пенсійного віку чоловікам і жінкам до 65 років та обмеження виплати пенсій працюючим пенсіонерам - до 90% призначеної пенсії
Depo.Гроші
11 грудня 2014 14:53
ФОТО: depo.ua
У Яценюка готуються підвищити пенсійний вік
У Яценюка готуються підвищити пенсійний вік

Про це йдеться в рекомендаціях по зміні в законодавство, підготовлених Міністерством фінансів України, з метою оптимізації видатків з держбюджету, передає ДеПо з посиланням на ZN.UA.

Обмеження виплат не можуть бути нижче розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Документом також пропонується призупинити індексацію пенсій до стабілізації економіки України. У міністерстві порахували, що це дозволить заощадити близько 2,8 млрд гривень.

Крім того, Мінфін хоче здійснити перерахунок пенсії із застосуванням відсотка від суми перерахованих до Пенсійного фонду України страхових внесків, а не від заробітної плати.

Передбачається заморожування розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та призначаються пенсії, на рівні 2014 року. У міністерстві Наталії Яресько впевнені, що це сприятиме відновленню соціальної справедливості в частині скорочення розривів у розмірах пенсій, які обумовлені роком виходу на пенсію. Ця норма може торкнутися 446,7 тис. українців і дозволить заощадити 394 млн. гривень.

Відомство запропонувало врегулювати питання щодо підвищення пенсійного віку та страхового стажу, необхідного для призначення пенсії, для осіб, які мають право на пільгову пенсію і пенсію за вислугу років, у зв'язку з тим, що пенсійне забезпечення зазначених категорій громадян не було вдосконалено під час здійснення пенсійної реформи в 2011 році. Так, пільговий пенсійний вік може підвищитися для жінок на 10 років, для чоловіків - на 5 років, а необхідний стаж, що дає право на пенсію за вислугу років може підвищитися на 7 років. За підрахунками чиновників реальна економія від таких дій може скласти 531,8 млн грн.

Пропонується також переглянути мінімальний розмір пенсії в разі втрати годувальника, які призначаються членам сімей військовослужбовців та правоохоронців, в частині виплати такої пенсії в двократному розмірі прожиткового мінімуму виключно сім'ям осіб, які загинули захищаючи Батьківщину. Йдеться про скасування пенсій по втраті годувальника для членів сімей військовослужбовців, які не є учасниками АТО та інвалідами війни. Економія в такому випадку може скласти 893,3 млн гривень.

Документ передбачає обмеження права на отримання привілейованих пенсій для нових пенсіонерів.

Пропонується знизити розмір пенсії, призначеної за спеціальними законами з 70% до 60% заробітної плати. У середньому зменшення пенсії державного службовця складе близько 373 гривень, а народного депутата - близько 1000 гривень. Також заморозити перерахунок спеціальних пенсій у разі підвищення заробітної плати працюючим державним службовцям та прирівняним до них особам. Це стосуватиметься 165,3 тис. українців, а реальна економія складе 34,4 млн. гривень.

Крім того, Міністерство фінансів хоче здійснювати доплати до пенсії дітям війни в порядку і розмірах, встановлених Кабінетом міністрів України. Таким чином відомство планує заощадити майже 3,5 млрд гривень.

Як відомо, в даний час чоловіки виходять на пенсію в 60 років, а для жінок пенсійний вік після проведення реформи (1 жовтня 2011 року) почав збільшуватися. За десять років він виросте з 55-ти до 60 років. Відбувається це поступово: час виходу на пенсію кожні півроку відстрочується на шість місяців. І з 2021-го жінки йтимуть на заслужений відпочинок одночасно з чоловіками - в 60 років.