У Яресько розповіли, як боротимуться з офшорами

Міністерство фінансів України пропонує уточнити вимоги до операцій з державами так званих низькоподаткових юрисдикцій – офшорами
Depo.Гроші
18 серпня 2015 12:33
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в презентаційних матеріалах Мінфіну, підготовлених до широкого громадського обговорення податкової реформи , передає depo.ua з посиланням на УНІАН

Також Мінфін пропонує спростити існуючі правила контролю за трансфертним ціноутворенням та операціями з пов'язаними особами.

"Для великого бізнесу пропонується скасувати спеціальні правила для біржових товарів, для малого - скасувати вимоги щодо підготовки документації з трансфертного ціноутворення. Пропонується спростити вимоги до порівнюваних операцій, до документації послуг з низькою доданою вартістю, уточнити правила для низькоподаткових юрисдикцій і дозволити подавати документи в електронному вигляді", - йдеться в матеріалах Мінфіну.

Крім того, міністерство пропонує дозволити компенсаційне коригування результатів діяльності за підсумками року, але при цьому зняти фінансовий поріг для контрольованих операцій та визначити додаткові вимоги до розкриття інформації для великих компаній.

Нагадаємо, закон про трансфертне ціноутворення був розроблений і прийнятий під час президентства Віктора Януковича - у червні 2013 року.

Він передбачав встановлення державного контролю за формуванням цін для експортно-імпортних операцій, великих платників податків та скасовував можливість виведення прибутку до країн з низькою ставкою оподаткування.

У середині липня поточного року Верховна Рада ухвалила ще один закон про внесення змін до Податкового кодексу в частині контролю за операціями з трансфертного ціноутворення.

Зокрема, новий закон встановлює правило "витягнутої руки" для операцій імпорту та експорту товарів, а також визначає вимоги до контрольованих операцій.

Вони такі:

- річний дохід платника податку від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, не повинен перевищувати 50 млн грн (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;

- обсяг господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, не повинен перевищувати 5 млн грн (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.

Також закон встановлює розмір штрафів за порушення правил ведення і звітності операцій - 300 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, або 1% суми контрольованих операцій.