У Яресько визнали "розкішними" навіть авто з двигуном до 3 літрів

Мінфін пропонує залишити транспортний податок - 25 тис грн на рік - на авто сегмента "люкс", однак змінити критерій "розкішність"
Depo.Гроші
22 грудня 2015 13:31
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у законопроекті №3688 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році", передає depo.ua.

Зокрема, Мінфін пропонує такі зміни стосовного транспортного оподаткування:

- зміна ідеології справляння податку: об'єкт оподаткування - автомобілі вартістю понад 750 МЗП (у 2016 році – 1,03 млн грн.) та віком до 5 років;

- визначення об'єкта оподаткування: середньоринкова вартість, враховуючи марку, модель, рік випуску, тип та об’єм циліндрів двигуна, тип коробки передач, пробіг автомобіля (сьогодні не враховується);

- ставка податку без змін - 25 тис грн. в рік;

- перелік автомобілів, вартість яких перевищує 750 МЗП, визначатиметься за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України та публікуватимуться на веб-сайті Мінекономрозвитку;

- визначення механізму справляння транспортного податку на період викрадення автомобіля.

Зазначимо, на сьогодні зазначений податок становить також 25 тис. грн на рік, але для автомобілів з об'ємом двигуна понад 3 тис. куб. см і віком до 5 років.

Нагадаємо, ця норма про зміну критерію "розкішності" раніше містилася в законопроекті Міністерства фінансів з податкової реформи, так званому "компромісному варіанті", за який Рада відмовилася голосувати.

Серед марок автомобілів, які відносяться до класу "люкс", в список Мінфіну увійшли: Mercedes-Benz, BMW, Lexus, Audi, Porsche, Infiniti, Land Rover, Jaguar, Bentley, Maserati, Rolls-Royce, Maybach, Aston Martin, Ferrari , Lamborghini.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.

Мітки: авто, Мінфін