У США ціна на нафту опустилася нижче нуля

Американська компанія Flint Hills Resources згодна "купити" нафту сорту North Dakota Sour, якщо їй заплатять за неї по $0,5 за барель
Depo.Гроші
18 січня 2016 15:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Bloomberg.

У січня 2014 року ця марка коштувала $47,6, але до січня 2015 року подешевшала до $13,5 за барель.

North Dakota Sour є вкрай низькоякісним сортом з високим вмістом сірки. Як розповів агентству виконавчий віце-президент Далласской компанії Turner Mason Джон Ауерс, з 2011 року компанія Enbridge перестала надавати свої нафтопроводи для такої нафти і її доводиться вивозити вантажним і залізничним транспортом, що значно підвищує витрати.

На North Dakota Sour припадає менше 15 тис. барелів на добу з загального видобутку нафти в Північній Дакоті. Для порівняння, в західній частині штату розташована сланцева формація Баккен, яка дає щодня 1,1млн бар. низькосірчаної нафти.

Нафта з високим вмістом сірки в цілому коштує менше, тому що для її переробки потрібне спеціальне обладнання, пояснює агентство. Bloomberg також нагадує, що торік в канадському центрі нафто- і газовидобутку Едмонтон пропан протягом трьох місяців продавався за негативною ціною, тобто продавці доплачували покупцям.

На думку Ауерса і президента Lipow Oil Associates з Х'юстона, якщо виробникам доводиться платити за те, щоб у них купили нафту, залишається тільки один вихід - припинити видобуток.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші