У США готують епохальне рішення - голосування за експорт нафти

Представники нафтової галузі і чимало членів Конгресу США зараз підтримують те, що ще недавно здавалося неймовірним - відкриття нафтовидобувної галузі США для експорту
Depo.Гроші
11 серпня 2015 11:56
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у статті російської газети "Ведомости", передає depo.ua.

Нагадаємо, що заборона на поставки за кордон сирої нафти, введена після оголошення арабськими країнами нафтового ембарго в 1973 р., залишається найзначнішим атавізмом традиційно спрямованої на лібералізацію зовнішньоторговельної політики США.

Тим часом, Палата представників американського Конгресу вже у вересні може проголосувати за скасування заборони, аналогічний крок з боку Сенату очікується на початку наступного року.

Завдяки сланцевій революції США перестали залежати від експорту енергоресурсів, як це було більшу частину останніх 50 років. Нафтовидобуток з 2007 р. збільшився більш ніж на 80% - до 9,5 млн барелів на день.

Слід зазначити, що США вже експортують до Канади понад 0,5 млн барелів на день (ці поставки - основне виключення). Це в 14 разів більше, ніж у 2007 р., але лише 5,2% від денного нафтовидобутку в США.

Представники компаній, а також ряд високопоставлених законодавців стверджують, що експорт нафти дозволить усунути спотворення на ринку і спростити роботу нафтовидобувальників. Адміністрація президента Барака Обами публічно не оголошувала своєї позиції з цього питання.

Деякі демократи в Конгресі турбуються, що експорт нафти може призвести до зростання цін на бензин на внутрішньому ринку. Але більшість економістів кажуть, що скасування заборони на експорт призведе до серії ринкових наслідків, які в результаті навіть можуть призвести до подальшого здешевлення бензину. Можливість експортувати нафту призведе до зростання бурової активності в США і збільшення пропозиції, що ще більше знизить світові ціни на нафту.

Це, в свою чергу, призведе до зниження ціни на бензин на світовому ринку, а в США він у підсумку може подешевшати на $0,12 за галон, свідчать результати кількох недавніх досліджень. Минулого місяця середня ціна бензину в США, $2,88 за галон ($0,76/л), була найнижчою для липня з 2010 р.

Експорт нафти також може спричинити додатковий підвищувальний тиск на долар, оскільки іноземним покупцям потрібні будуть долари для придбання американської нафти. Тим часом, курс долара і так зростає по ряду інших причин, в тому числі в очікуванні підвищення процентних ставок Федеральною резервною системою США.

Більше економічних новин читайте у розділі "Гроші"

Мітки: США, нафта