У справі про афери "Дельта банку" фігурують підлеглі Гонтаревої

Співучасниками в кримінальних справах про заволодіння і розтрату держкоштів, вчинених під час рефінансування "Дельта банку", проходять посадові особи Національного банку України та інші держслужбовці

Про це йдеться в матеріалах досудових розслідувань, передає depo.ua з посиланням на "Лівий берег".

Так, згідно з матеріалами кримінальної справи, "Дельта банк" протягом 2014 року отримав від НБУ рефінансування в обсязі близько 10 млрд грн. Понад 4 млрд грн з цієї суми були переведені в іноземну валюту (553,3 млн доларів) і виведені за кордон.

Ці кошти, згідно з даними досудового розслідування, були перераховані з рахунків низки пов'язаних між собою українських суб'єктів господарювання, окремі посадові особи яких одночасно є співробітниками  "Дельта банку", нібито на виконання раніше укладених договорів.

"Слідчим відділом управління з розслідування корупційних злочинів, скоєних службовими особами, які займають особливо відповідальне становище, Генеральною прокуратурою  України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12014100000000703, за фактами незаконного заволодіння та розтрати службовими особами АТ "Дельта банк" у співучасті зі службовими особами Національного банку України, Державної іпотечної установи та іншими особами, на протязі 2014-2015 років державних коштів в особливо великих розмірах, ухиляння від сплати податків і легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, вчинені в особливо великому розмірі за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч . 5 ст. 191, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст.209 КК України ", - йдеться в ухвалі Печерського районного суду від 22 січня 2016 р.

Зокрема, згідно з матеріалами розслідування, у 2014 році посадові особи ПАТ "Дельта Банк", зловживаючи своїм службовим становищем, без згоди посадових осіб ТОВ "Дніпрометалсервісгруп", шахрайським шляхом (підробляючи підписи) заволоділи грошовими коштами Нацбанку. Маються на увазі кошти, які були надані для рефінансування кредиту.

Як встановило слідство, рефінансування проведено не було, а грошові кошти НБУ були використані "на власні цілі". Крім того, зазначається в матеріалах розслідування, "посадовими особами ПАТ "Дельта банк" проведена передача кредитної справи на користь кіпрської компанії".

"Згідно з інформацією в електронних реєстрах НБУ кредит ТОВ "Дніпрометалсервісгруп" має оцінку в 2 млрд грн. Однак, насправді це майно коштує в кілька разів менше. Така завищена оцінка була надана банком з метою ухилитися від формування резервів під даний кредитний портфель, а також під такий дорогий актив легко було отримати рефінансування", - йдеться в ухвалі суду від 3 травня 2015 року.

У той же час тимчасова адміністрація, введена Нацбанком в "Дельта банк", сьогодні намагається відсудити у неплатоспроможного і ліквідованого позичальника (ТОВ "Дніпрометалсервісгруп", основна частина майна, яке знаходиться в Криму і експропрійоване окупаційною владою), на порядок перевищує тіло кредиту (при тому, що позичальник до своєї ліквідації справно платив за кредитом, а його майно, що залишилося на території України, вже передано кредитору). Для цього, зокрема, один і той же штраф за кредитом виставляється 60 разів.

За даними видання, одним з можливих пояснень такого завзяття тимчасової адміністрації "Дельта банку" є прагнення таким чином "заткнути дірку", що утворилася, не без участі посадових осіб НБУ.

"Навіть, якщо позивачеві вдасться якимось чином переконати суд задовольнити багатомільярдний позов. Тоді, незалежно від реальної можливості виконання рішення суду, його можна буде використовувати для перекладання відповідальності за величезні збитки держави з шахраїв на ліквідоване підприємство, яке постраждало від окупації Криму. Війна, як  кажуть, "все спише", - йдеться в матеріалі.

Нагадаємо, НАБУ підозрює службових осіб Нацбанку України в незаконному виділенні протягом 2014-2015 років рефінансування семи банків, що призвело до розтрати 12 млрд грн.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme