У російському Мін'юсті кажуть, що нізащо не віддадуть акціонерам ЮКОСу відсуджені $50 млрд

Російська сторона має намір вступити з судові тяжби з акціонерами ЮКОСа і домагатися запобігання виконання рішення Гаазького суду
Depo.Гроші
27 травня 2015 13:50
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр юстиції Росії Олександр Коновалов під час брифінгу на Петербурзькому міжнародному юридичному форумі, передає depo.ua з посиланням на РБК.

"Рішення Гаазького суду, з нашої точки зору, неправильне. Але ми повинні реагувати на розвиток ситуації", - заявив Коновалов.

Раніше стало відомо, що акціонери ЮКОСу подали позови про стягнення російського майна в суди США і Франції на виконання рішення Гаазького суду, який постановив стягнути на їх користь $ 50 млрд.

Він зазначив, що поки ніяких офіційних документів про подані позови російська сторона не отримувала. Проте вже зараз міністерство вивчає особливості процедури по стягненню майна в США, Франції та інших країнах.

"Можна з високою часткою ймовірності припускати, що позивачі будуть звертатися за виконанням у ті юрисдикції, які були до цього рішення лояльні", - розповів Коновалов. Він зазначив, що до цих юрисдикцій якраз відносяться США і Франція, але у позивачів є можливість подати позови у всіх 140 країнах, які повинні визнавати рішення Гаазького арбітражного суду, і зажадати стягнути майно Росії, що не володіє дипломатичним імунітетом.

"Ми будемо оскаржувати позицію позивачів і домагатися запобігання виконання рішення", - заявив Коновалов.

Нагадаємо, в липні 2014 Третейський суд в Гаазі одноголосно задовольнив позов колишніх акціонерів НК "ЮКОС" і зобов'язав Росію виплатити $ 50 млрд. У тому числі кіпрська Hulley Enterprises повинна отримати $ 39,9 млрд, Yukos Universal (острів Мен) - $ 1,8 млрд, Veteran Petroleum (Кіпр) - $ 8,2 млрд. Спочатку екс-акціонери вимагали стягнути близько $100 млрд.

Однак, на думку суду, в історії загибелі "ЮКОСа" є і частка провини його акціонерів, оскільки вони застосовували схеми ухилянні від сплати податків.

Російська Федерація оскаржила дане рішення суду.

 

Мітки: ЮКОС