У Росії планують "розкуркулювати" селян, у яких багато худоби

Російська влада замислилися над можливим введенням обмеження на чисельність поголів'я худоби та птиці в особистих підсобних господарствах
Depo.Гроші
11 серпня 2015 06:11
ФОТО: depo.ua

Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв вже дав доручення профільним міністерствам (Мінсільгосп, Мінекономрозвитку, Мінфін) опрацювати відповідне питання. Відомствам необхідно представити підсумки своєї роботи до 23 вересня поточного року, передає depo.ua з посиланням на newsru.

Текст доручення "Мінсільгоспу Росії (Ткачову) спільно з Мінекономрозвитку Росії і Мінфіном Росії, за участю органів виконавчої влади суб'єктів РФ опрацювати питання про внесення змін до законодавства РФ в частині регулювання відносин з ведення особистого підсобного господарства, у тому числі встановлення обмежень поголів'я сільськогосподарських тварин і птиці, використовуваних при веденні такого господарства" опублікований на офіційному сайті уряду.

Ця ініціатива Дмитра Медведєва стала одним з підсумків наради, яку прем'єр-міністр провів в минулий понеділок, 3 серпня. Відзначимо, що в минулу п'ятницю "Міністерство сільського господарства" Криму відзвітувало про збільшення поголів'я великої рогатої худоби та птиці.

Про успіхи в збільшенні поголів'я великої рогатої худоби оголосили і в Міністерстві сільського господарства і продовольства республіки Татарстан. У минулий четвер у відомстві були підведені підсумки роботи тваринницької галузі за сім місяців 2015 року.

Спроба обмежити поголів'я худоби в особистих підсобних господарствах вже була в 2009 році, нагадує видання. Тоді з ініціативою виступали ставропольські депутати. Автори ідеї вказували на те, що деякі господарства перенасичені поголів'ям худоби, чим доставляють незручність своїм сусідам, у тому числі антисанітарією.

У Держдуму був внесений законопроект, який пропонував наділити влади суб'єктів федерації правом обмежувати на свій розсуд кількість тварин в особистих підсобних господарствах. Однак документ так і не був прийнятий. Пропозиція депутатів зі Ставропольського краю порівнювали з політикою, яку проводив уряд СРСР за Микити Хрущова. Тоді жителям міст заборонили тримати худобу, а у жителів сіл її викуповували на користь держави. Ці заходи призвели до значного скорочення поголів'я.

Більше новин економіки читайте в розділі Гроші. depo.ua.