У Росії хочуть повністю заборонити іноземцям володіти землею

Мінсільгосп Росії розробив поправки в закон про обіг земель, що посилюють правила користування землі іноземцями
Depo.Гроші
31 серпня 2015 07:36
ФОТО: depo.ua

Документ створений як частина Основ держполітики використання земельного фонду на 2013-2020 рр., а повідомлення про розробку поправок до закону опубліковано на федеральному порталі проектів нормативних актів, передає depo.ua з посиланням на РБК.

Зараз іноземці і так не можуть безпосередньо володіти землею. Відомство запропонувало поправки, які розширюють і впорядковують надання та використання сільськогосподарських земель юридичними особами, частка в статутному капіталі яких більш ніж на 50% належить іноземцям, а також тим, чиї бенефіціари - іноземці.

Крім того, в поправках пропонується зобов'язати землевласників розкривати бенефіціарів при подачі в Росреєстр документів на реєстрацію угод із землею. Також автори поправок пропонують змінити мінімальний і максимальний терміни оренди для таких орендарів: замість трьох і 49 років розробники законопроекту пропонують ввести три і десять років відповідно.

Крім того, як пояснив представник Мінсільгоспу Росії, розробники законопроекту пропонують обмежити частку земель всередині одного муніципального округу, що знаходиться у володінні однієї іноземної особи, 5% і встановити вимоги до орендарів. Які саме це мають бути вимоги, співрозмовник газети не уточнив.

За даними Росреєстру за липень, у власності та оренді у іноземців знаходиться 12 млн га російських сільгоспземель. 

Більше економічних новин читайте в розділі Гроші.depo.ua.