У Росії готуються покласти край монополії "Газпрому", – ЗМІ

Газовий бізнес російської компанії "Роснефть" планують віддати самостійній дочірній структурі, яка може скласти конкуренцію ВАТ "Газпром"
Depo.Гроші
27 квітня 2015 09:32
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Forbes.

За даними джерел видання, нова "дочка" може отримати назву "Роснефть газ", а її керівником має стати Влада Русакова - віце-президент "Роснефти", яка очолює департамент розвитку газового бізнесу. До приходу в нафтову компанію в квітні 2013 Русакова багато років пропрацювала в "Газпромі", а з 2003 року була членом правління монополії.

У свою чергу представник "Роснафти" відмовився прокоментувати питання про виділення газового бізнесу в дочірню структуру.

Але джерело, близьке до компанії, пояснює: "Ідея виділення окремих напрямків у самостійні бізнеси в компанії обговорювалася".

Поки президент "Роснефти" Ігор Сечин ідею газового бізнесу "активно не розглядає, хоча її дійсно багато лобіюють", зауважив один зі співрозмовників видання.
Виділення газового бізнесу може означати, що "Роснефть" готується до скасування монополії "Газпрому" на експорт трубопровідного газу, вважає директор East European Gas Analysis Михайло Корчемкін.

На його думку, це варіант обходу обмежень "Третього енергопакету". Наприклад, газ "Роснефти" зможе заповнити другу половину потужності OPAL (відгалуження "Північного потоку").

Нагадаємо, що компанія "Роснефть" - третій після "Газпрому" і "Новатека" виробник газу в Росії. У 2014 році нафтова компанія, за даними її звітності, видобула 56,7 млрд кубометрів газу. Виручка газового дивізіону "Роснефти" склала 165 млрд руб., збільшившись порівняно з 2013 роком на 72%. Основні газовидобувні активи - "Сибнефтегаз", "Самотлорнефтегаз", "Пурнефтегаз", "Юганскнефтегаз", "Ванкорнефть", "Ітера", "Роспан". До 2020 року "Роснефть" планує збільшити видобуток газу до 100 млрд кубометрів.