У Росії готуються до можливого колапсу з доставкою продуктів

У Росії через введення плати за проїзд з великовантажних машин по федеральних трасах може виникнути колапс з доставкою продуктів у магазини
Depo.Гроші
13 листопада 2015 08:24
ФОТО: depo.ua

Логістичні компанії почали повідомляти рітейлерів і виробників продовольства про свою неготовність почати роботу в системі здійснювання оплати "Платон" з 15 листопада і відмовлятися від перевезень, передає depo.ua з посиланням на "Комерсант".

У двох великих продовольчих мережах виданню розповіли, що близько 90% транспортних контрагентів фізично не отримали лічильники, необхідні для роботи в новій системі. Як розповів представник однієї з компаній, партнери компанії повідомляли рітейлера про можливі труднощі і призупинення транспортувань. За його розрахунками, у зв'язку нововведеннями в галузі сплати дорожніх зборів в зону ризику потрапляє приблизно 30% перевезень.

Представник Metro Cash & Carry Оксана Токарева повідомила, що рітейлер співпрацює з найбільшими транспортними компаніями, які самостійно шукають вихід зі ситуації, що склалася. У мережі не бачать ризиків недопоставки продукції, додає вона.

Нагадаємо, нещодавно під Новосибірськом відбулася акція протесту водіїв великовантажних, в якій було задіяно більше 300 автомобілів.

З 15 листопада в Росії повинна запрацювати система стягування плати в рахунок відшкодування шкоди, завданої автомобільним дорогам загального користування федерального значення транспортними засобами, що мають дозволену максимальну масу понад 12 тонн.

Тариф системи стягнення плати з вантажівок масою більше 12 тонн при русі по федеральних трасах загального користування до 29 лютого 2016 буде встановлений на рівні 1,53 рубля за кілометр пройденого шляху, з 1 березня 2016 до 31 грудня 2018 - 3,06 рубля.

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші.