У РНБО готують удар по енергетичній монополії Ахметова, – ЗМІ

У Раді нацбезпеки і оборони України підготували проект постанови щодо врегулювання ситуації в енергетиці, яка спрямована на зниження монопольного становища на ринку енергетики компанії ДТЕК мільярдера а Ріната Ахметова
Depo.Гроші
29 квітня 2015 15:43
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Українську правду".

За даними джерел видання, документ має бути розглянутий на засіданні РНБО найближчим часом.

Проектом постанови передбачається:

1. Доручити Антимонопольному комітету провести розслідування про монопольне становище компанії ДТЕК на енергетичному ринку.
2. Міненерго переглянути на відповідність договорів концесії вугільних підприємств (йдеться про Добропіллявугілля, Свердловантрацит, Ровенькиантрацит, два останніх знаходяться на окупованій території).
3. Перегляд концесійного договору енергетичних об'єктів "Київенерго" (зараз ДТЕК орендує, зокрема, ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, завод "Енергія", теплові та електричні мережі міста, - ред.).
4. Запровадили природну ренту на видобуток вугілля, на перехідний період - диверсифіковані ціни на вугілля (ціна буде встановлюватися залежно від умов видобутку).
5. Підвищити КВВП (коефіцієнт використання встановленої потужності) для підприємств "Енергоатому" до 85% (це збільшить виробництво компанії на 15 млрд кВт за рік і, відповідно, зменшить частку ДТЕК на енергетичному ринку).

Співрозмовники видання в Адміністрації президента стверджують, що проти деяких положень виступає прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, тому документ може бути змінений.

Нагадаємо, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості України уже звернулося до Антимонопольного комітету з проханням розслідувати діяльність ДТЕК.