У рейтингу найгірших економік світу в 2016-му Росія обігнала Україну

Росія зайняла четверту позицію в десятці найгірших, для яких в 2016 році прогнози невтішні - згідно з прогнозами, її ВВП у 2016 році знизиться на 0,5%
Depo.Гроші
11 січня 2016 18:25
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляють аналітики агентства Bloomberg, передає depo.ua з посиланням на Гордон.

Аналітики відзначають, що країна переживає найтриваліший спад економіки протягом двох десятиліть.

"Санкції з боку США та Європейського Союзу, а також низькі ціни на нафту, на частку якої припадає 40% доходів урядового бюджету, зробили свою справу", - сказано у звіті.

На першому місці негативного рейтингу прогнозу ВВП виявилася багата нафтою Венесуела, економіка якої впаде на 3,3%. На частку нафти в цій країні припадає 95% експорту, і падіння ВВП в ній відзначається вже третій рік поспіль.

За нею йдуть Бразилія (падіння ВВП на 2,5%) і обтяжена боргами Греція (падіння на 1,8%). Також падіння ВВП на 0,5% очікується в Еквадорі, який замикає список країн з прогнозованою негативною динамікою ВВП.

В Аргентині прогнозується збереження ВВП на рівні минулого року, в Японії та Фінляндії - зростання на 1%, в Хорватії - на 1,1% та Швейцарії - на 1,2%.

Україна перебуває на 13-й позиції з кінця у списку 93 країн світу, економіки яких розглядалися в рамках дослідження. Прогноз зростання її ВВП склав 1,4%. Крім того, Україна потрапила в п'ятірку економік, для яких в 2016 році ризик рецесії становить не менше 50%. На думку аналітиків, для України цей ризик складає 60%, як і для вхідної в ту ж групу Аргентини.

Для Бразилії ризик рецесії оцінюється в 75%, для Росії - в 65%. Для Тайваню, замикаючого, за висловом авторів звіту, список членів "клубу, до якого ніхто не хоче приєднатися", ризик оцінюється в 55%.

Президент Росії Володимир Путін став найгіршим економістом країни за оцінками аналітиків агентства Bloomberg.

Третина експертів поставили російському лідерові нижчу оцінку "F", що відповідає "одиниці".

Згідно з прогнозом Світового банку (СБ), українська економіка може зрости на 1% в 2016 році проти зниження на 12% в 2015-му.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші