У Раді зареєстрували 10 законопроектів про мораторій на продаж землі

У Верховній Раді зареєстровано десять законопроектів про продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель

У Раді зареєстрували 10 законопроектів п…

Вони найдійшли протягом 4-5 грудня, повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт парламенту.

Хвиля законодавчих ініціатив почалася з законопроекту №9355 нардепа від БПП Олега Барни, який 30 листопада запропонував продовжити тимчасову заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення до 2024 року.

Законопроекти № 9355-1 і №9355-2 Григорія Шверка і Олексія Мушака є своєрідними жартами: у пояснювальних записках депутати вказують, що механічна заміна дати закінчення мораторію не має сенсу, оскільки однаково немає закону про обіг земель сільськогосподарського призначення. У зв'язку з цим у першому випадку пропонується прив'язати цю дату до дня народження Володимира Леніна (22 квітня 2019 року) , у другому - до річниці Жовтневої революції (7 листопада 2019 року).

Законопроект № 9355-3 "опоблоківців" Вадима Новинського та Олександра Вілкула пропонує зробити мораторій безстроковим - до проведення всеукраїнського референдуму про землю.

Представники "Народного фронту" Максим Бурбак та Ігор Бриченко у законопроекті № 9355-4 пропонують продовжити мораторій до 1 липня 2020 року.

Законопроект групи депутатів № 9355-5 пропонує продовжити мораторій на рік, до 2020 року.

"Свободівець" Михайло Головко запропонував продовжити мораторій до 2030 року (законопроект № 9355-6), і водночас разом з однопартійцями він готовий замінити мораторій на повну заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення (законопроект № 9355-7).

Тому "свободівці" пропонують ухвалити відповідний законопроект №9364. Він складається з трьох статей: торгівля землею заборонена; громадяни мають право на володіння землею, отриманою у порядку спадкування або під час розпаювання; сільгоспземля може бути відчужена державою.

Також зареєстровані законопроекти №9355-8 і №9355-9 Павла Кишкаря і Володимира Ар'єва відповідно. Текстів законопроектів на сайті Ради поки що немає.

Нагадаємо, що заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення діє з 2001 року як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі, після чого парламент неодноразово його продовжував.

У грудні 2017 року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року.

На початку травня 2018 року глава представництва Світового банку в Білорусі, Молдові та Україні Сату Кахконен заявляла, що ціни на сільськогосподарську землю в Україні виростуть втричі після того, як знімуть мораторій на її продаж. Пізніше Світовий банк оцінив втрати від мораторію на продаж землі.

Європейський суд з прав людини визнав мораторій порушенням прав людини.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme