У Коломойського відхрестились від крадіжки рефінансу

У "Приватбанку" прокоментували звинувачення в крадіжці 19 млрд грн, назвавши їх неправдивими і непрофесійними
Depo.Гроші
8 серпня 2016 11:49
ФОТО: depo.ua

Відповідний коментар надійшов від прес-служби банку, передає depo.ua з посиланняам на Finbalance.

"Ця інформація (навіть про саму можливість "виведення" кудись рефінансування НБУ) – не професійна і не відповідає дійсності. В ситуації політичної кризи і військових дій на Сході України ліквідна позиція банку природно погіршилася, спостерігався значний дефіцит коштів на коррахунку, пов'язаний зі зниженням обсягів коштів на рахунках фізичних і юридичних осіб, який Приватбанк в повному обсязі зміг компенсувати за рахунок власних коштів і наданого НБУ рефінансування (за опублікованими НБУ даними, рефінансуванням були оплачені тільки 0,38 грн з кожної гривні вкладів, які були зняті, на відміну від державних і деяких комерційних банків). Тобто виводити просто не було чого", - йдеться в повідомленні.

У банку стверджують, що використали державні кошти винятково за призначенням.

"Згідно з вимогами НБУ, ці ресурси були використані тільки для покриття відтоків коштів фізичних осіб. Слід зазначити, що з початку 2014 р. відтік депозитів фізичних осіб становив 64,4 млрд грн. Банк власними коштами закрив 62% відтоку коштів фізичних осіб за рахунок погашення кредитного портфеля (35,6 млрд грн) і згортання операцій на міжбанківському ринку. Варто зазначити, що середньозважена процентна ставка за кредитами рефінансування НБУ становить 22,1%, що вище середньозваженої процентної ставки по депозитах фізичних осіб", - повідомили в установі.

"Можна назвати безпідставними вислови деяких конкурентів про те, що банк використовував кошти від рефінансування на будь-які операції, крім повернення вкладів", - резюмували у "Приваті".

Нагадаємо, Головне слідче управління ГПУ розслідує справу з розкрадання менеджерами "Приватбанку" коштів Нацбанку, виділених на рефінансування.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші