У Порошенка розповіли про небезпеку закону про реструктуризацію (ВІДЕО)

Ухвалення "популістських законів", таких, як законопроект № 1558-1 про реструктуризацію зобов'язань за валютними кредитами, призводить до втрати інвесторів і несе, окрім основних боргових збитків у 100 мільярдів грн, ще й непрямі втрати для країни
Depo.Гроші
5 липня 2015 16:19
ФОТО: depo.ua

Про це заявив представник президента в Кабінеті Міністрів Олександр Данилюк в інтерв'ю "5 каналу", відповідаючи на запитання про зв'язок між ухваленням закону про реструктуризацію валютних кредитів та падінням курсу гривні, передає depo.ua.

"Якийсь зв'язок є. Економіка - це дуже складна річ, тому правильно була надана оцінка міністром фінансів щодо 100 млрд грн (збитків - ред.). Але, на мій погляд, це прямі наші втрати, є ще дуже багато непрямих втрат. Є довіра до банківської системи, до влади врешті-решт, тож коли приймаються такі популістські рішення - під зовнішнім впливом, адже скільки людей було навколо, то я, будучи інвестором, подумав, а що буде прийнято завтра?" - сказав Данилюк.

Він також додав, що місцеві інвестори також втратять довіру до влади через ухвалення "популістських законів", а це завдасть збитків країни більше ніж 100 мільярдів гривень.

"Я замислюсь над тим, чи вкладати мені (як інвесторові - ред.) гроші в цю країну, чи розвивати свій бізнес тут. І це не стосується лише іноземних інвесторів, те ж саме думатимуть і місцеві інвестори. А це значно більший ефект, ніж 100 мільярдів гривень. Ми підриваємо довіру", - додав Данилюк.

На думку представника президента в уряді, "ВР повернеться до розгляду цього питання, зрозуміє, наскільки негативний ефект може бути від цього рішення, і переголосує його".

Нагадаємо, у четвер ввечері 229 депутатів прийняли у третьому читаннізакон, який зобов'язує банки знизити курси за валютними кредитамидля споживачів до того рівня, на якому вони були на момент підписання кредитного договору.

Це рішення спровокувало значний резонанс у суспільстві та критику з боку експертів через те, що це може призвести до колапсу банківської системи. Крім того, під час голосування були зафіксовані випадки кнопкодавства.

Низка депутатів вже відкликали свої голоси за цей закон.

Більше економічних новини читайте у розділі "Гроші".