У Порошенка пояснили, що треба зробити для отримання кредиту від США та МВФ

Україна має до кінця травня прийняти 24 законопроекти для отримання 1,7 мільярда доларів траншу від Міжнародного валютного фонду, 1 мільярд доларів кредитних гарантій від США та 105 мільйонів євро від Європейського Союзу
Depo.Гроші
19 квітня 2016 21:01
ФОТО: depo.ua

Про це заявив заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків на брифінгу після засідання Національної ради реформ, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Що стосується співпраці з МВФ - нам необхідно прийняти 19 законопроектів. Їх прийняття відкриває шлях для чергового траншу від Фонду в розмірі 1,7 мільярда доларів, а також додаткових гарантій уряду США на 1 мільярд доларів... Що стосується співпраці з ЄС - на кону для України 105 мільйонів євро в рамках третього траншу макрофінансової допомоги. Для цього необхідно взяти 5 законопроектів", - сказав він.

За словами Шимківа, 2 законопроекти внесено до Верховної Ради, 5 законопроектів прийнято парламентом у першому читанні, 2 законопроекти відкликано та вимагають доопрацювання урядом, а 15 законопроектів вимагають повторного внесення у зв'язку з відставкою уряду.

Нагадаємо, у січні Мінфін повідомив, що Україна поточного року планує залучити від міжнародних фінансових організацій близько 10 мільярдів доларів, включаючи 5,8 мільярда доларів від Міжнародного валютного фонду і понад 1,5 мільярда доларів за новим кредитних програм від Світового банку. Від уряду США планується отримати 1 мільярд доларів, від уряду Японії - до 1,3 мільярда доларів, Швейцарії - 0,2 мільярда доларів, ЄС - 1,2 мільярда євро плюс додатково 170 мільйонів євро грантів. Від уряду Польщі - 100 мільйонів євро, від Німеччини - 300 мільйонів євро плюс 150 мільйонів євро на інвестпроекти. Від ЄБРР - 177 мільйонів доларів на існуючі інвестпроекти плюс 1,1 мільярди доларів на нові інвестпроекти, від ЄІБ - 175 мільйонів доларів за існуючими проектами плюс 1,1 мільярда доларів на інвестування нових проектів.

По мірі надходження коштів від міжнародних фінансових організацій, ключовою з яких є МВФ, будуть поповняться золотовалютні резерви країни. Зокрема, Національний банк України прогнозує зростання золотовалютних резервів за підсумками 2016 року до 19,6 мільярда доларів, а 2017 року - до 22,3 мільярда доларів. На поточний момент резерви становлять 12,722 мільярда доларів.

МВФ схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF) загальним обсягом 17,5 мільярда доларів строком на 4 роки в березні 2015 року. Перший транш за новою програмою в обсязі 5 мільярдів доларів. Україна отримала 13 березня 2015 року, другий на 1,7 мільярда доларів – 4 серпня 2015 року.

На даний момент йде другий перегляд програми. Україна і МВФ обговорюють широкий спектр питань в рамках другого перегляду програми співпраці, який включає різні аспекти монетарної, банківської, антикорупційної політики, пенсійної реформи та приватизації. Результатом перегляду має стати схвалений меморандум між владою і Радою директорів МВФ.

Схвалення меморандуму буде означати надання Україні третього траншу кредиту від МВФ розміром 1,7 мільярда доларів. Отримання третього траншу кредиту є вкрай необхідним для України, оскільки позитивне рішення МВФ дозволить нашій країні залучити ще 2,3 мільярда доларів фінансової допомоги – 1 мільярд доларів у вигляді гарантій від уряду США, а також кредитні транші від Європейського Союзу і Світового банку.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.