У Пивоварського кажуть, що "Укрзалізниця" субсидує олігархів

"Укрзалізниця" субсидує виробників залізної руди та інші країни, куди ця руда транспортується
Depo.Гроші
7 листопада 2015 19:20
ФОТО: depo.ua

Про це у статті на "ЛігаБізнесІнформ" пише радник міністра інфраструктури України Іван Макушенко, передає depo.ua.

За його словами, у перевезеннях в межах України (без транзиту) залізна руда забезпечує 25% обсягу (в тоннах) і 30% вантажообігу (в тонно-кілометрах).

"Але 77% усіх перевезень - це експорт. При цьому залізна руда транспортується в 1,4 рази дешевше, ніж зерно, і більш ніж в 2 рази дешевше, ніж сталь. Іншими словами, "Укрзалізниця" субсидує виробників залізної руди та інші країни, куди ця руда транспортується", - заявив радник міністра.

Макушенко відзначає, що більш низька собівартість руди в порту (що включає доставку руди в порт) дає можливість для більш гнучкої цінової політики власників руди на ринках країн-імпортерів руди.

"Залізну руду в Україні видобувають підприємства двох ФПГ, власники яких де-факто є одними з бенефіціарів української плутократії", - заявляє він.

Як відомо, ключовими гравцями українського ринку залізної руди є "Метінвест" Ріната Ахметова і Вадима Новінського, Ferrexpo Костянтина Жеваго, Південний ГЗК, який контролюють "Метінвест" і "Євраз" Романа Абрамовича, і Криворізький залізорудний комбінат Ігоря Коломойського і Ахметова.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші