У перекладі угоди про ЗВТ з Канадою знайшли помилку "на великі гроші"

В українській версії угоди про зону вільної торгівлі з Канадою міститься помилка перекладу, яка може ввести в оману імпортерів канадських товарів до України

Цю інформацію повідомили "Європейській правді" гравці ринку, передає Depo.ua.

Так, в офіційному тексті угоди, який пройшов юридичну вичитку та був ратифікований парламентом, міститься додаток за назвою "Тарифний графік Канади", який, судячи з його тексту, регулює мита на канадські товари. В цьому документі перелічені "перехідні категорії (що) застосовуються для скасування та зниження ввізних мит для товарів походженням з Канади".

Водночас англійська та французька версії цього ж документа містять таку ж таблицю, але протилежне пояснення до неї: у ній перелічені правила скасування та зниження мит для українських товарів, які імпортуються Канадою.

Інші пункти та документи угоди підтверджують припущення про те, що йдеться про технічну помилку під час перекладу документа українською.

Щоправда, вона не створює невизначеності для української митниці, яка застосовує ЗВТ з Канадою. В ст. 7 додатку 2-В угоди визначені автентичні тексти тарифних графіків для української та канадської сторони, і вона містить посилання на коректні документи. Водночас українських імпортерів можуть ввезти в оману хибні тарифні ставки, які стали частиною українського законодавства.

Через те, що угоду вже ратифіковано, внесення змін до її тексту є ускладненим.

"Якби чиновники дбали про людей, то хоча б зробили якесь роз'яснення з цього приводу. Бо теоретично через таку недбалість хтось може "попасти" на великі гроші", - прокоментував для "Європейської правди" дану колізію адвокат Ярослав Снігур.

Нагадаємо, що 14 березня Верховна Рада ратифікувала Угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою, 3 квіня її підписав президент. А сьогодні, 1 серпня, вона набрала чинності.

За словами спеціального асистента міністра міжнародної торгівлі Канади Марка-Андре Пурьє, запуск ефективної вільної торгівлі із Україною є пріоритетом для міністерства міжнародної торгівлі Канади.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme