В ОАЕ відхрестились від призупинки імпорту з України

Об'єднані Арабські Емірати спростували інформацію про зупинку імпорту харчової продукції з України
Depo.Гроші
13 червня 2016 15:34
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Державну службу з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

За інформацією посольства України в ОАЕ, безпосередньої заборони не було, так само, як країна не висловлювала застережень щодо якості української продукції.

"Проблемне питання виникло через скасування права центру Альраїд видавати сертифікати "халяль". Проте, таке право було у згаданої установи тільки з лютого 2014 року, а до того часу вітчизняні експортери використовували інші шляхи отримання таких сертифікатів, у тому числі і через альтернативні сертифікаційні центри як в Україні, так і за кордоном", – повідомили в Держпродспоживслужбі.

МЗС України провело зустріч з тимчасовим повіреним у справах ОАЕ в Україні Ахмедом Аль-Сувейді, під час якої з'ясувалося, що припинення визнання сертифікатів "халяль" центру Альраїд – чисто технічне питання і не пов'язаний з якістю української продукції.

Держпродспоживслужба звернулася в компетентний орган ОАЕ по стандартизації і метрології (ESMA) про надання переліку акредитованих халяльних центрів як в Україні, так і в інших країнах, які можуть видавати сертифікат "халяль" на ввезення продукції в ОАЕ.

Нагадаємо, що у травні стало відомо, що експорт українських продуктів в ОАЕ припинений чрез припинення сертифікації українського халяльного центру.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші