У новому ринку доходи АЕС і ГЕС виростуть, доходи теплової генерації знизяться, – USAID

"Проект енергетичної безпеки" USAID 10 липня представив ринку свої рекомендації по впровадженню безпечного режиму на основі фінансового аналізу для ВДЕ, оптового ринку і тарифів для споживачів

У презентації USAID, зокрема, сказано, що компенсація "зеленого" тарифу в новому енергоринку може йти через тариф ОСП (тарифу на передачу).

У цьому випадку дохід теплової генерації знижується на 9%, тоді як гарантований покупець отримує 13 млрд. грн. прибутку від продажу електроенергії. Тариф для непобутових споживачів зростає на 7,4%. "Утримання зростання тарифу менше 10% для всіх непобутових споживачів вимагає зниження граничних РДН, що негативно впливає на теплову генерацію", – відзначають експерти USAID.

На думку фахівців USAID, також у другому сценарії можлива компенсація "зеленого" тарифу через прибуток гарантованого покупця. У цьому випадку 75% електроенергії АЕС продається гарантованого покупця (в рамках ПСО), і буде мінімальний вплив на тарифи для споживачів. В USAID пояснили, що доходи атомної генерації (Енергоатом) і гідроелектростанцій (Укргідроенерго) виростуть внаслідок відкритого ринку при будь-якому із сценаріїв.

"У всіх випадках (сценаріях) доходи АЕС і ГЕС будуть вище, доходи ГЕС зростуть удвічі", – йдеться в презентації USAID "Проект енергетичної безпеки".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна