UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Німеччині невдоволені тиском США через "Північний потік-2"

США повинні на конкурентних засадах просувати свої інтереси, зокрема і в енергетичній сфері, а не шляхом накладення санкцій

Позицію Берліна з приводу спроб Вашингтона перешкодити спорудженню газопроводу "Північний потік-2" укотре озвучив міністр закордонних справ ФРН Хайко Маас, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Ми не братимемо участь у дискусії щодо запобігання (будівництву - ред.) Nord Stream 2. Натомість ми підтримуємо Європейську комісію, яка саме в цей час намагається досягти угоди між Росією і Україною про довгострокове продовження транзиту природного газу через територію України", - заявив Маас.

Дипломат зазначив, що екстериторіальні санкції США відносно Росії загрожують торгівлі з ЄС. Він визнав, що Німеччина і Європа залежать від дешевих цін на енергоносії, щоб залишатися конкурентоспроможними на міжнародному рівні.

Тому якщо США хочуть продавати більше зрідженого природного газу в Європі, це лише вітатиметься як "довгоочікуваний внесок" у енергопостачання та диверсифікацію поставок, однак "рішення про купівлю повинні ґрунтуватися на ціні, а не насаджуватися санкціями".

Глава німецького МЗС невдоволений також американськими санкціями щодо Ірану і новими тарифами проти Туреччини. Німецькі компанії мають серйозний бізнес у цих країнах і постраждають від санкцій США.

Нагадаємо, 18 серпня ЗМІ повідомили, що у США протягом кількох тижнів будуть готові санкції проти завершення будівництва російського трубопроводу "Північний потік-2".

27 серпня у США назвали цей газогін реальною загрозою для національної безпеки в Європі.

Довідка: Північний потік 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. Км, а загальна потужність з уже існуючим Північним потоком - 55 млрд куб. м. газу.

Північний потік 2 проляже вздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсвальд, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme