У НБУ розповіли, як наповнюватимуть золотовалютні резерви

Золотовалютні резерви України наповнюватимуться завдяки траншам Міжнародного валютного фонду (МВФ) у межах нової 14-місячної програми підтримки економічної політики stand-by (SBA)

Про це повідомив голова Національного банку України (НБУ) Яків Смолій під час річного звіту, передає Depo.ua.

"Програма, яка була схвалена в грудні 2018 року Міжнародним валютним фондом, передбачала три транші. Один із них – 1,4 млрд грн ми отримали в грудні минулого року, в цьому році ми очікуємо два транші по 1,3 млрд у два періоди: один у травні, один у березні", – сказав він.

"Відповідно ці кошти будуть спрямовані до золотовалютних резервів", – додав голова НБУ.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко похвалився, що завдяки макрофінансовій допомозі від Євросоюзу, золотовалютні резерви України складають вже майже 20 млрд доларів.

Довідка: 18 грудня у Вашингтоні Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила рішення про відкриття для України нової 14-місячної програми підтримки економічної політики stand-by (SBA).

Програма передбачає негайне надання Україні першого траншу в розмірі $1,4 млрд. Решта сума буде надаватися кожні півроку.

Загальний обсяг програми - $3,9 млрд. Відзначимо, що це десята програма МВФ для України.

За даними Нацбанку, затверджена програма співпраці України та МВФ фокусується на продовженні тих реформ, реалізація яких забезпечувала макроекономічну та фінансову стабільність країни впродовж останніх років.

21 грудня Україна отримала перший транш за новою програмою співпраці з МВФ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #МВФ #НБУ