У "Нафтогазі" зізналися, що заборгували "Укрнафті" 10 мільярдів кубів газу

У "Нафтогазі" зізналися, що заборгували "Укрнафті" 10 мільярдів кубів газу
Depo.Гроші
30 березня 2015 13:05
ФОТО: depo.ua

Про це сказано у фінзвіті "Нафтогазу" за 2012-2013 роки, передає depo.ua.

Як йдеться у звіті, заборгованість виникла через те, що "Нафтогаз" протягом 2006-2011 років продавав населенню газ, видобутий "Укрнафтою", хоча договору про купівлю цього газу з "Укрнафтою" підписано не було.

Однак, запевняють у НАКу, згідно із законом, "Укрнафта" зобов'язана продавати весь свій газ "Нафтогазу", а "споживання природного газу являє собою безперервний процес, а у населення є чинні угоди на постачання природного газу".

Тому НАК не бачив підстав для переривання поставок населенню видобутого "Укрнафтою" газу.

Сама ж "Укрнафта" вважає встановлену ціну на добутий нею газ заниженою і подала позов до суду з вимогою підвищити ціну.

"Укрнафта також подала ряд позовів проти "Укртрансгазу" і Компанії ("Нафтогазу", - ред.) за право власності на природний газ", - йдеться у звіті.

"Нафтогаз" же "оцінює своє зобов'язання перед "Укрнафтою" за спожитий населенням газ за період 2006-2011 років за цінами, встановленими НКРЕКП на відповідні періоди в сумі 3 753 мільйони гривень за 10,1 мільярда кубічних метрів природного газу".

"Керівництво (НАКу - ред.) не може достовірно оцінити суму потенційних збитків за цими зобов'язаннями, якщо такі можуть виникнути", - резюмували у "Нафтогазі".

Як повідомляв depo.ua, раніше колишній голова Дніпропетровської ОДА, мільярдер Ігор Коломойський заявив, що НАК "Нафтогаз-України" заборгував компанії "Укрнафта" 100 млрд грн за 10,5 млрд кубів газу.