"Нафтогаз" виставив "Газпрому" рахунок на "мирову"

Мирова угода між НАК "Нафтогаз України" та російським "Газпромом" є неможливою

Про це у Facebook написав комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко, передає Depo.ua.

За його словами, йдеться про мирову угоду щодо прийнятих Стокгольмським арбітражем рішень у суперечках між НАК та "Газпромом".

"Як ми сказали "Газпрому" на тристоронній зустрічі, мирова угода щодо вже прийнятих арбітражем рішень не є можливою. Це навіть суперечить суті мирових угод - потрібно було про них домовлятися до прийняття остаточного рішення арбітражем", - комерційний директор "Нафтогазу".

Крім того, він повідомив, що до арбітражу було подано новий позов НАК щодо "Газпрому" з вимогою компенсації у понад 12 млрд доларів. І, як зазначив Вітренко, якщо "Газпром" хоче укласти "мирову угоду" щодо нових арбітражних процесів, він може сплатити НАК компенсацію у позасудовому порядку.

Разом з тим, він додав, що це не може затримувати тристоронні переговори щодо транзиту після 2019 року.

"Ну якщо хтось хоче штучно ці переговори затягувати або відкладати, то має бути відкладено і будівництво "Північного потоку - 2", як політичного і антиконкурентного проекту", - резюмував він.

Нагадаємо, російський "Газпром" винен "Нафтогазу" вже $75 млн відсотків за неоплачений борг

17 липня Україна, ЄС та Росія домовилися розробити дорожню карту для подальших зустрічей щодо обговорення транзиту російського газу територією України.

Глава Міненерго Росії Олександр Новак заявив, що обговорювалася мирова угода "Газпрому" і "Нафтогазу" як один з варіантів, але рішень немає.

Як відомо, 6 липня "Нафтогаз" подав до Стокгольмського арбітражу новий позов з вимогою переглянути тариф на транзит в рамках чинного контракту з російським "Газпромом".

Міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що Україна вже стягнула з російського "Газпрому" понад 100 млн гривень у рамках рішення Стокгольмського арбітражу.

Довідка: 5 червня, згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу, у Нідерландах заарештували активи російської компанії "Газпром" для виплати НАК "Нафтогаз України" 2,6 млрд доларів.

У "Нафтогазі" заявили, що мають намір використати всі доступні засоби для стягнення присудженої Стокгольмським арбітражем суми з російського "Газпрому".

Згодом у "Газпромі" заявили про намір скасувати рішення арбітражу щодо спору з "Нафтогазом".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна