У "Нафтогазі" розказали, який рахунок може виставити "Газпром" у 2020-му

Сума претензій "Газпрому" до "Нафтогазу" за принципом "бери або плати" може досягти 60 млрд доларів до 2020 року
Depo.Гроші
7 липня 2016 12:31
ФОТО: depo.ua

Про це на брифінгу заявив директор з розвитку бізнесу "Нафтогазу" Юрій Вітренко, передає depo.ua з посиланням на "112 Україна".

Він уточнив, що "Газпром" вже нарахував цій вимозі 31,4 млрд доларів, а до закінчення контракту може ще додатково нарахувати 29,5 млрд доларів.

З урахуванням такої ціни питання НАК підходить дуже обережно і виважено до закупівлі газу у "Газпрому", щоб не послабити свою юридичну позицію в Стокгольмі, підкреслив Вітренко.

Також глава НАК Андрій Коболєв заявив, що слухання в Стокгольмському арбітражі щодо контрактів "Нафтогазу" і "Газпрому" почнуться за графіком - у вересні, а щодо транзиту - в листопаді. Рішення очікуються на початку 2017 року.

Нагадаємо, що Україна веде судові спори проти російського "Газпрому" в Стокгольмському арбітражі за двома контрактами. Перший – це контракт купівлі-продажу російського газу. Другий – це транзитний контракт. Також у січні 2016 року Єврокомісія і Україна запропонували російській стороні провести переговори про врегулювання порушень "Газпромом" українського законодавства та законодавства ЄС. До цього часу російська сторона ухилялася від проведення переговорів.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші