У "Нафтогазі" придумали, як прозоро вести облік газу

За дорученням Міністерства енергетики та вугільної промисловості України НАК "Нафтогаз України" розробив проект Плану заходів з впровадження в Україні обліку природного газу в одиницях енергії, а також проект відповідної постанови уряду про затвердження цього документа
Depo.Гроші
27 вересня 2016 13:22
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба відомства, передає depo.ua.

"Проект плану заходів та проект постанови уряду компанія направила в МЕВПУ і в Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. Перехід на облік газу в одиницях енергії сприятиме сталому розвитку вітчизняного ринку газу відповідно до вимог директив і регламентів ЄС. Це також дозволить українським постачальникам і споживачам об'єктивно і прозоро розраховуватися за спожитий енергоносій", - сказано в повідомленні.

Планом передбачено заходи, які дозволять ввести комерційний облік газу при його видобутку, транспортування, розподіл, постачання і використанні в одиницях енергії, а саме в кВт/год. Додамо, що в даний час витрата газу вимірюється в кубічних метрах.

Зазначається, що план заходів включає 11 етапів, серед яких, зокрема, внесення змін до існуючих і розробки нових нормативно-правових документів, що стосуються обліку газу та його фізико-хімічних показників, розробка нових та модернізація існуючих технічних засобів вимірювань. Також визначені терміни і відповідальні установи для реалізації заходів.

"Планом заходів передбачається введення обліку газу в одиницях енергії з другого кварталу 2017 року", - зазначили у відомстві.

Також в "Нафтогазі" пояснили, що в залежності від тиску і температури в одному кубічному метрі міститься різна кількість природного газу. Крім того, природний газ може мати різні фізико-хімічні показники (у тому числі теплоту згоряння) в залежності від газового родовища, з якого здійснюється його видобутку, і технологією його підготовки, а також в залежності від джерел надходження імпортованого газу.

"Використання енергетичних показників природного газу зробить облік газу більш об'єктивним при його купівлі, продажу та використання, а також при встановленні цін і тарифів. Введення енергетичних одиниць спростить складання енергетичного балансу при використанні підприємствами різних енергоносіїв, дозволить вибирати види палива з метою економії коштів, надасть споживачам стимули для енергозбереження, зробить прозорою і зрозумілою ефективність використання природного газу в порівнянні з іншими енергоносіями, а також дозволить швидше і точніше оцінювати результати інвестування в енергетичну ефективність", - підсумували в компанії.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.