ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У "Нафтогазі" оцінили вартість ГТС

Вартість української газотранспортної системи оцінюється приблизно у 14 млрд доларів

Depo.Гроші
19 листопада 2018 12:00
ФОТО: depo.ua

Про це під час III Українського нафтогазового інвестиційного форуму-2018 сказав голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Вартість української ГТС становить близько 14 млрд дол. Будь-який керуючий компанії, у якому б форматі вона не була б заснована, має забезпечити державі дохідність на цей капітал відповідно до тієї вартості, яку встановлює регулятор. Незалежно від формату, треба знайти такий механізм, який цей дохід державі забезпечить", - сказав Коболєв.

Він зазначив, що наразі у європейських партнерів немає бажання купувати українську ГТС за такою оцінкою.

Нагадаємо, 10 міжнародних компаній надіслали Україні свої пропозиції співпрацювати з ПАТ "МГУ". Це, зокрема, такі європейські газові консорціуми Словаччини та Італії, як Eustream і Snam, Нідерландів та Франції - Gazunie та GRTgaz, компанії з Польщі – GAZsystem, Греції – Desfa, Іспанії – Reganosa, Німеччини – Verbunddnelz Gaz AG, Бельгії – Fluxys, Румунії - Transgaz.

15 березня Кабінет міністрів України провів другий раунд консультацій з потенційними партнерами з управління ГТС.

На думку Коболєва, консорціум з європейськими партнерами для управління українською газотранспортною системою може з'явитися уже у першому півріччі 2019 року.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.