У "Нафтогазі" назвали умову подвійного зниження ціни на газ

У разі перевищення обсягів власного видобутку газу над споживанням ціна блакитного палива в країні знизиться удвічі

Про це на своїй сторінці у Facebook написав головний комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, передає Depo.ua.

"Якщо загальні обсяги власного видобутку в Україні перевищать загальні обсяги споживання газу (а для цього є значний потенціал), економічна обґрунтована (в ринкових умовах) ціна газу буде на рівні "експортного", а не "імпортного" паритету. Якщо спрощено, то ціна газу (як товару) для всіх буде в два рази нижчою", - зазначив він.

При цьому з метою збільшення власного видобутку Вітренко пропонує запровадити децентралізацію ренти на видобуток газу.

"Прошу народних депутатів підтримати децентралізацію ренти - щоб місцеві громади отримували частку доходів від видобутку газу. У свою чергу це має стимулювати громади більш прихильно ставитися до інвестицій у власний видобуток. Розвиток власного видобутку газу - це енергетична незалежність. Це інвестиції, це робочі місця, це додаткові надходження до бюджетів всіх рівнів, це зниження тиску на національну валюту", - написав він.

Нагадаємо, що оптова ціна імпортного природного газу для України на сьогодні становить 4942 грн за 1000 кубометрів. Вона утворюється з урахуванням прогнозної ціни на німецькому газовому торговому майданчику (хаб NCG), вартості транспортування від NCG до західного кордону України через Німеччину, Чехію, Словаччину. За такою ціною - 4942 грн за 1000 кубометрів - НАК "Нафтогаз України" постачає паливо облгазам.  До цієї ціни додаються витрати на доставку внутрішніми трубопроводами, витрати на обслуговування лічильників та формування платіжок, а також - ПДВ. Як результат - граничний рівень роздрібних цін на природний газ становить 6879 грн за 1000 кубометрів.

Водночас український газ раніше продавався за операційною собівартістю 1590 грн за 1000 куб. м. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme