У Нацбанку пояснили зміцнення гривні

На укріплення курсу гривні до долара, яке спостерігається на початку 2019 року, вплинули декілька факторів

Про це перший заступник голови правління НБУ Катерина Рожкова сказала в інтерв'ю виданню "НВ Бізнес", передає Depo.ua.

Як зазначила Рожкова, по-перше, це сприятлива ситуація на зовнішніх ринках для українських експортерів - аграріїв і металургів.

По-друге, переконана вона, ринок звик до гнучкого курсоутворення і поступово зникає сезонність. Раніше працювало звичне очікування зростання курсу восени, що зазвичай інформаційно підігрівалося. "У зв'язку з цим люди влітку починали скуповувати валюту, в результаті восени ріс курс. Точно так же діяв і бізнес, щоб уникнути курсових втрат при закупівлі імпорту. Тепер у людей і бізнесу немає панічного ажіотажу. І бізнес, і населення починають вважати, що вигідніше: тримати на депозиті в гривні під 15% або купити валюту, і вона в кращому випадку буде лежати в банку під 1-2% річних", - додала заступник голови НБУ.

Рожкова також вважає, що валютний ринок став більш глибоким в результаті ослаблення валютних обмежень. "Крім того, ми добре попрацювали зі службою фінансового моніторингу, перекривши механізми виведення капіталу за кордон. Раніше можна було купити валюту, що подешевшала, і відразу вивести, тоді як тепер такої можливості немає", - сказала вона.

Крім того, початку цього року, нерезиденти купили гривневі ОВДП більш ніж на 6 млрд грн. "Інвестори заходять в Україну, продають валюту, купують облігації в гривні, що також позитивно впливає на ситуацію з курсом", - зазначила Рожкова.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook