У МВС звалюють помилки в розслідуванні справи Шеремета на реформу

Однією з причин відсутності прогресу в розслідуванні вбивства журналіста Павла Шеремета в МВС називають проведення реформи поліції

Про це заявив директор департаменту з комунікацій МВС Артем Шевченко на конференції Ради Європи "Протидія загрозам життю і безпеці журналістів. Ефективне розслідування злочинів проти свободи слова", передає Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

За словами Шевченка, у 2016 році, на момент вбивства відбувалася реорганізація і переатестація, що фактично демотивувало співробітників Національної поліції. З цієї причини, за словами Шевченка, були допущені помилки, які слідство виправляє зараз.

На той момент Нацполіцією керувала Хатія Деконаідзе, яка проводила реформу, що включала переатестацію співробітників.

На питання про те, чому досі не були оприлюднені фотороботи, Шевченко заявив, що поліція хоче знайти вбивць, і саме тому не публікує фотороботи.

За його словами, є коло підозрюваних, і слідчим потрібен час, щоб їх відпрацювати.

Він підкреслив, що можна скласти портрети по відео, але під такі фотороботи потрапить значно більша кількість людей, які можуть і не бути підозрюваними.

Національна поліція попросила суд і той засекретив судові рішення у справі вбивства Павла Шеремета.

Це сотні судових рішень, які виносились ледь не кожного дня за клопотаннями слідчих. Здебільшого рішення стосувалися доступу до певних мобільних номерів, дані про які були засекречені, або до інших даних мобільних операторів.

Головне слідче управління Нацполіції заявило, що засекретило всі судові рішенняу справі про вбивство Шеремета задля захисту життя осіб, "які беруть учать у кримінальному судочинстві".

Нагадаємо, що Національна поліція з 24 липня 2017 року засекретила всі рішення судів у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, що стало відомо у вересні.

Ще 11 липня президент України Петро Порошенко заявив, що правоохоронні органи повинні найближчим часом провести публічний звіт щодо результатів слідства убивства журналіста Павла Шеремета.

Довідка: Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вєсті". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Слідство наразі роглядає чотири версії вбивства Шеремета, як пріоритетну - журналіста Павла професійну діяльність.

З цим пов'язаний ще один скандал. 10 травня журналісти OCCRP та Слідства.Інфо з'ясвали, що Ігор Устименко, який працював в СБУ принаймні станом на 2014 рік, начебто був помічений біля місця закладки вибухівки. Він приїхав на місце події на "Шкоді Октавії" АА 2551 МО сірого кольору. Її зафіксували кілька камер спостереження в районі, де проживав Шеремет. Журналістів, які накопали цю інформацію, уже викликали на допит.

Сам Устименко відмовився коментувати свої зв'язки зі службою, хоча вже побував на допиті в Нацполіції 15 травня.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme