У МВС вважають надто дорогими бастіони Hesco для Нацгвардії

У Міністерстві внутрішніх справ відмовилися від фортифікаційних споруд виробництва Hesco Bastion Inc, бо пропозиція була невигідною
Depo.Гроші
21 квітня 2015 23:42
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на заяву МВС.

"Подібна продукція виробництва Hesco Defensisve Barriers (США) має дещо кращі характеристики, однак істотно дорожче. Крім того, ціна значно зростає через необхідність сплати ПДВ, митного збору", - пояснили у відомстві

У відповідний комітет Верховної Ради направлено запит про включення вказаної продукції в перелік товарів, які звільняються від зборів.

"У випадку позитивного рішення, товар стане конкурентоспроможним на українському ринку, і питання про закупівлю захисних бар'єрів виробництва фірми Hesco буде розглянуто в порядку, встановленому законодавством України", - зазначили в МВС.

У відомстві додали, що наразі жодних угод, у тому числі про наміри на поставку захисних модулів, ані МВС, ані НГУ не укладалося.

Крім того, первинна пропозиція ТОВ "Фірма ТММ", яке є представником американської компанії Hesco Defensisve Barriers в Україні, була озвучена виключно як безкоштовна допомога для України для захисту наших військовослужбовців і мирних жителів від іноземної агресії.

"Надалі пропозицію про поставку певної кількості захисних фортифікаційних споруд було змінено на комерційну пропозицію. Після чого Нацгвардія провела моніторинг ринку подібної продукції і, як наслідок, ініціювала процедуру зменшення закупівельної ціни за рахунок скасування податків і митних зборів", - пояснили у відомстві.

В МВС зазначили, що у випадку позитивного рішення процедура закупівлі захисних споруд буде виконуватися виключно у відповідності із законом "Про здійснення державних закупівель", який передбачає тільки один принцип вибору переможця: найкраще співвідношення ціни та якості.

"Таким чином, МВС не брало і не могло брати на себе жодних зобов'язань перед одним з можливих учасників торгів до проведення процедури. НГУ не сприймає методи шантажу та тиску при проведенні державних закупівель і не збирається обговорювати питання обороноздатності країни в публічній сфері", - наголосили у відомстві.

Нагадаємо, що сьогодні представник американської компанії HESCO Bastion в Україні Ігор Стокоз повідомив, що бастіони RAID 7H, які компанія два місяці тримала в порту для Нацгвардії, вчора попливли до Саудівської Аравії через відсутність домовленості з МВС України

Мітки: МВС, HESCO, бастіон