У МВФ розповіли, що від закону про валютні кредити виграють "окремі особи"

Закон про реструктуризацію валютних кредитів, який Верховна Рада прийняла 2 липня, може завдати важкого удару по банківській системі, від якого виграють лише окремі особи
Depo.Гроші
13 липня 2015 15:50
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Законодавчі ініціативи на кшталт законопроекту 1558-1 про конвертацію валютних кредитів у гривню ляжуть важким тягарем на банки, а через них - на вкладників і позичальників більшості банків, хоча виграють від цього лише окремі особи", - йдеться в заяві європейського департаменту Міжнародного валютного фонду Пола Томсена. 

За словами Томсена, розгортання економічних реформ у зворотному напрямку для точкового популістського виграшу вже завдавало шкоди Україні, а повторення аналогічних помилок у нинішньому економічному становищі країни може стати критичним.

Нагадаємо, 2 липня Верховна Рада 229 голосами схвалила в остаточному третьому читанні законопроект №1558-1 про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті за курсом на момент їх отримання.

Перший заступник голови парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Кононенко вважає, що президент цей закон не підпише.

Національний банк України рішуче наполягає на відхиленні даного законопроектумотивуючи це збитками від реструктуризації валютних кредитів у 100 млрд грн.

Потенційні втрати банківської системи у разі набуття законопроектом щодо реструктуризації валютних кредитів чинності складуть 95 мільярдів гривень,про що заявила міністр фінансів Наталія Яресько. 

Низка депутатів вже відкликали свої голоси за цей закон. Він буде переголосований. 

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.