У Мінсоцполітики придумали, як підняти вдвічі мінімальну зарплату

Міністерство соціальної політики України планує удвічі збільшити розмір єдиного соціального внеску з мінімальної зарплати, що має призвести до такого ж підвищення мінімальної зарплати
Depo.Гроші
23 травня 2016 11:33
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" заявив глава міністерства Андрій Рева.

"У нас 30% зарплати - мінімальна. Ви будете сміятися, але директор приватного підприємства має мінімальну зарплату, його бухгалтер теж. Як зробити так, щоб вони платили більше? Пропоную: у нас мінімальна ставка ЄСВ 22%. А давайте встановимо мінімальний внесок. Сьогодні з мінімальної зарплати сплачується ЄСВ 319 грн. Давайте встановимо мінімальний внесок на рівні 640 грн", - запропонував Рева.

На думку міністра, в цьому випадку сенсу платити зарплату менше двох прожиткових мінімумів у роботодавців не буде.

"Тому на підприємстві спокійно можна буде підвищити зарплату вдвічі", - упевнений глава Мінсоцполітики.

Нагадаємо, що цього року була знижена ставка для нарахування єдиного соціального внеску майже вдвічі. І Пенсійний фонд зазнав 77 млрд збитків через це.

Наприкінці минулого року було внесено низку змін до чинного Податкового кодексу України, необхідних для ухвалення державного бюджету на 2016 р. Так, розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ) встановлювався на рівні 22%, максимальна величина бази нарахування ЄСВ зросла з 17 до 25 мінімальних зарплат. У той же час скасовується внесок, який утримується із зарплат працівників.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<