У Міносвіти наголосили на незаконності скасування стипендій

Скасування стипендій призведе до відтоку студентів поза законом
Depo.Гроші
11 серпня 2016 12:17
ФОТО: depo.ua

Так вважають у Міністерстві освіти України, передає depo.ua з посиланням на "Подробиці".

У  відомстві запевняють, що будуть  відстоювати закон, яким передбачені стипендії. У будь-якому випадку, в цьому році все виплати зберігаються. А якщо буде і далі йтися про скасування стипендій, то останнє слово за парламентом. Адже для цього необхідно не тільки затвердити бюджет, але і  змінити закон.

"Ми сьогодні відправили свої пропозиції, які відповідають закону України про вищу освіту, Конституції України, тобто ми пропонуємо діяти в рамках закону. Далі наступна робоча зустріч буде погоджувати позиції.  Ми змушені дуже багато грошей віддавати на оборону, і це всі розуміють. Треба десь, якщо ми десь збільшуємо, то треба десь урізати. Треба підходити до всього розумно, треба зважувати "за" і "проти", саме цей процес зараз триває. Ключова наша позиція - треба виконувати закон. Отже, може статися, не дай Бог, що ми там можемо дати не 70 відсотків  стипендій, а 30 відсотків. Виходу нема? Ні. Добре, спочатку Верховною Радою ухвалити зміни в закон про вищу освіту, а потім ухвалимо це рішення ", -  сказав заступник міністра освіти і науки  Володимир Ковтунець. 

Водночас експерти прогнозують "відтік мізків" у разі позбавлення студентів стипендій. 

"Студенти ще більше будуть емігрувати на навчання, наприклад, в ту ж Польщу, якщо в Україні все одно бюджету немає - то це призведе до подальшого вимивання мізків, поступово це, звичайно, призведе до погіршення рівня освіти населення", -  розповів експерт Українського інституту аналізу та менеджменту політики Микола Спірідонов. 

А заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України Ольга Чабанюк констатувала, що це буде антисоціальний крок держави.

"Студенти проходять складні випробування тільки для того, щоб вступити на державну форму навчання і отримувати ось ці 825 грн. Вони на них просто виживають", - зазначила вона.

У Мінфіні пояснюють - поки це тільки рекомендації. Пропонується запровадити два види стипендій: соціальну і академічну. Соціальну отримуватимуть студенти, які справді потребують матеріальної допомоги, академічну - найталановитіші. Крім того, планують зупинити виплати аспірантам і докторантам.

Нагадаємо, що Мінфін запропонував скасувати стипендії майже всім студентам, таким чином заощадивши бюджетні гроші. Рекомендації вже направлені розпорядникам державної скарбниці і Міносвіти.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші