В Міноборони поскаржилися на "негаразди", що заважають купляти сучасні джгути

Міністерство оборони України закупить для потреб Збройних сил застарілі джгути Есмарха у зв'язку з провалом тендеру на закупівлю сучасних джгутів-турнікетів
Depo.Гроші
11 серпня 2016 16:45
ФОТО: depo.ua

Про це на брифінгу заявив директор Військово-медичного департаменту Міноборони Андрій Верба, передає depo.ua.

Він пояснив, що план закупівель на 2016 рік передбачав виділення 10 млн грн на придбання для потреб армії 50 тис. джгутів-турнікетів. Заявка на їх закупівлю була опублікована на сайті Міноборони в лютому, сама закупівля мала бути здійснена у травні.

Однак, зазначив Верба, через подані до Антимонопольного комітету скарги торги спочатку були заблоковані, потім розблоковані. Після проведення експертної оцінки, а також через "інші негаразди" станом на травень з числа можливих постачальників джгутів залишився лише один виробник, що автоматично означало скасування конкурсу та відмову від закупівлі 50 тис. джгутів-турнікетів.

Це у свою чергу означало, що армія залишається без засобів для механічної зупинки кровотечі. "Мною було прийнято рішення (і я про нього доповідав і наполягав на ньому) здійснити перерозподіл коштів, вийти на закупівлю 20 тис. турнікетів та закупити 100 тис. гумових джгутів Есмарха", - заявив Верба.

Він додав, що на даний час триває процедура укладання договорів на закупівлю вищезазначеної кількості турнікетів, однак висловив сумнів, що вона все ж таки відбудеться.

Нагадаємо, 9 серпня стало відомо, що Міноборони хоче купити джгути Есмарха за 2 мільйони гривень. Сьогодні, виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун закликає Міноборони відмовитися від закупівлі неефективних медичних засобів для зупинки кровотечі типу Есмарха і натомість закупити дієві засоби.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.