У Мінфіні пояснили, чому МВФ не захотів відправляти місію до України

Місія Міжнародного валютного фонду, яка мала прибути до Києва для перегляду програми співробітництва, вирішила подивитися, як буде розвиватися ситуація в Україні

Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю виданню "Економічна правда", передає Depo.ua.

"Місія мала приїхати в серпні, з різних причин вони зробили паузу, хочуть подивитися, як буде розвиватися ситуація в Україні", – сказав він.

Міністр назвав пріоритетні події в Україні, за якими слідкує МВФ.

"Питання, які їх (МВФ, – ред.) цікавлять, в порядку пріоритетності. №1 – ситуація навколо "ПриватБанку" і Суркісів. №2 – ситуація з обмеженням зарплат для членів наглядових рад та правління. №3 – зареєстровані в Раді законопроєкти, які паплюжать систему корпоративного управління. Вони переживають, особливо щодо цієї агонії проти іноземців. №4 – САП і НАБУ. Ситуацію з антикорупційними органами треба терміново вирішувати", – сказав Марченко.

Крім того, Марченко відзначив традиційні питання МВФ. "Багато законопроєктів зареєстровано про податкові пільги і преференції. Це їх непокоїть в контексті можливого збільшення дефіциту бюджету. Ми кажемо, що ми проти усіх цих проєктів, тому з позиції уряду все добре. По 2021-му році їх цікавить рамка дефіциту", – додав він.

За його словами, 8 вересня він спілкувався із представниками МВФ, де обговорював проєкт держбюджету на 2021 рік і зазначив, що затвердження бюджету не є умовою МВФ.

Марченко нагадав про плани уряду отримати ще два транші МВФ по 700 мільйонів доларів в рамках чинної програми.

"Чи зможемо ми відмовитися від МВФ? Наступного року не зможемо. Це ключова умова", – сказав він.

Нагадаємо, раніше у Кабміні сказали, коли Україна отримає макрофінансову допомогу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Гроші