ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Насалика пояснили небезпеку "Північного потоку-2"

Метою продовження  реалізації проекту Nord Stream-2 є припинення транзиту газу українським маршрутом і посилення панівного становища "Газпрому" на ринках Центральної та Східної Європи

Depo.Гроші
19 лютого 2018 13:48
ФОТО: depo.ua

Таку думку висловила заступник міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталія Бойко, повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Міненерго.

"Ризики є як для України, так і для безпеки постачання в Європу: після запуску "Північного потоку-2" наша країна перестане бути транзитером, а весь російський газ проходитиме виключно магістралями, які контролює Газпром. Зокрема, це майбутні гілки газогонів "Північний потік" і "Турецький потік", а також уже чинні Ямал — Європа та "Блакитний потік". Таким чином, практично весь газ, який постачається зі Сходу в Європу, буде повністю підконтрольний Росії. Ось якою є залежність", — прокоментувала Бойко.

За її словами, українська сторона перебуває в безперервному діалозі з міжнародними партнерами.

"Ми підкреслюємо загрозу цього проекту, інформуємо щодо майбутніх загроз і втрат, яких зазнає Україна від реалізації цього російського геополітичного проекту", — зауважила вона.

Бойко відзначила, що українська влада підтримуватиме лише ті регіональні ініціативи, які спрямовані на диверсифікацію та безпеку постачань енергетичних ресурсів до окремих країн і регіону загалом.

Одним із важливих моментів Бойко вважає інформування партнерів про те, що Україна завжди була та залишається надійним транзитером газу й надалі сумлінно виконуватиме цю функцію, гарантуючи безпеку постачань закордонним споживачам.

Нагадаємо, 31 січня компанія Nord Stream-2 AG отримала дозвіл на будівництво і експлуатацію морської частини газопроводу "Північний потік-2" в територіальних водах Німеччини і сухопутної частини в районі Любміна поблизу Грайфсвальда.

Держсекретар США Рекс Тіллерсон вважає, що проект російського газопроводу "Північний потік - 2" підриває стабільність і безпеку Європи.

Президент України Петро Порошенко назвав "Північний потік – 2" тестом на єдність Європи.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.