У Медведєва погіршують прогноз щодо курсу рубля в 2016 році

Мінекономрозвитку погіршить прогноз щодо розвитку економіки Росії
Depo.Гроші
8 вересня 2015 16:38
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр економічного розвитку Росії Олексій Улюкаєв, пишеdepo.ua з посиланням на РБК.

Тепер в Мінекономрозвитку чекають, що за підсумками 2015 року обсяг ВВП країни скоротиться більше ніж на 3,3%. Наприкінці серпня прогноз щодо спаду ВВП в нинішньому році був погіршений з 2,8% до 3,3%.

"На цей рік ми ще трохи переглядаємо прогноз щодо ВВП в 3,3% в гіршу сторону. Ми очікуємо, що позитивні сигнали в економіці будуть менше, ніж ми очікували цього раніше. По наступному році очікуємо зростання в межах 1%", - пояснив міністр.

Одночасно з цим вирішено погіршити і прогноз за середньорічним курсом національної валюти до долара.

"У новому прогнозі рубль буде трохи слабше ніж 61 рубль за долар і на 2015 і на 2016 рік. Курс рубля зараз, виходячи з нафтової кон'юнктури, рівноважний. Навряд чи можна очікувати іншого курсу при такій нафті", - пояснив Улюкаєв.

Він також зазначив, що в 2016 році очікується зниження курсу рубля в порівнянні з 2015 роком через падіння цін на нафту.

Міністр також зазначив, що погіршення стану економіки та падіння нафтових цін не дозволить поповнювати Резервний фонд, висловивши при цьому упевненість, що повністю витрачені накопичені в ньому кошти не будуть.

Нагадаємо, раніше економісти Morgan Stanley заявили, що в другій половині 2015 року та в 2016 році російська економіка буде схильна до негативного впливу нового падіння цін на нафту.

Більше новин економіки читайте в розділі Гроші. depo.ua