У Курченка відібрали скандальну будівлю лікарні за борги перед Нацбанком

Господарський суд Києва постановив продати на публічних торгах будівлю по вул. Лабораторній, 6 в Києві в рахунок часткового погашення заборгованості «Реал Банку» перед Нацбанком за кредитом
Depo.Гроші
14 листопада 2014 11:25
ФОТО: depo.ua
У Курченка відібрали скандальну будівлю лікарні за борги перед Нацбанком
У Курченка відібрали скандальну будівлю лікарні за борги перед Нацбанком

Про це повідомляє ДеПо з посиланням на «Наші гроші».

Суд постановив, що початкова ціна реалізації цього адміністративно-лікувального закладу площею 11787, 8 кв.м. повинна складати 258 330 000 гривень (без ПДВ).

В листопаді 2013 року Нацбанк надав «Реал Банку» стабілізаційний кредит в розмірі 800 млн гривень для підтримки ліквідності на строк до листопада 2015 року під 8,5% річних.

«Реал Банк» повернув Нацбанку лише частину грошей - 12,6 млн гривень кредитних коштів і 17,7 млн гривень відсотків. Заборгованість «Реал Банку» перед НБУ становить 787 390 000 гривень за кредитом, а також 22330000 гривень за відсотками.

Під забезпечення кредиту в заставу Нацбанку було передано будівлю на вул. Лабораторна, 6, що належить власнику істотної частки в «Реал Банку» - ТОВ «Консалтинг Системз», яка пов'язана із фірмами «сім'ї» Віктора Януковича. Суд постановив продати цю будівлю на торгах.

«Консалтинг Системз» збиралося побудувати приватну клініку російської мережі, пише видання.

Крім того, під заставу НБУ був переданий Херсонський нафтоперевалочний комплекс, який належить іншому власнику «Реал Банку» - ТОВ «Всеукраїнський промисловий союз». Риночна вартість цього комплексу складає 1,15 млн гривень (без ПДВ).

«Всеукраїнський промисловий союз» в серпні цього року звернувся до суду з вимогою визнати договір іпотеки з Нацбанком недійсним, і суд першої інстанції в жовтні не задовольнив цей позов.

Нагадаємо, в травні цього року НБУ відкликав банківську ліцензію «Реал Банку» і почав процедуру ліквідації цього банку.

«Реал Банком» володіє оголошений в розшук бізнесмен Сергій Курченко разом з компаніями «сім'ї». Станом на кінець листопада 2013 року «Всеукраїнському промисловому союзу» належало 15% акцій «Реал Банку», а «Консалтинг Системз» - 11%.