У КСГ Банку назвали "не випадковим" відкликання ліцензії, що співпало з атакою на установу

Рішення Правління НБУ про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку суперечить законодавству України і правовій практиці регулювання фінансового ринку
Depo.Гроші
1 вересня 2016 17:23
ФОТО: depo.ua

Про це заявив виконуючий обов'язки голови правління ПАТ "КСГ Банк" Андрій Скороход, передає depo.ua з посиланням на "Українські новини".

"Навіть при побіжному ознайомленні з рішенням Правління НБУ очевидно, що керівництво НБУ було введено в оману результатами перевірки банку з питань фінансового моніторингу інспекційною групою НБУ.

ПАТ "КСГ Банк" своєчасно повідомляв Державну службу фінансового моніторингу про операції зі зняття клієнтами готівки на значні суми зі своїх рахунків. Цьому є всі документальні підтвердження. Вже одне це говорить про те, що ніякі незаконні операції не проводилися, і робота банку була абсолютно прозора. Причому весь цей час ніяких рішень по наших клієнтах від Державної служби фінмоніторингу не надходило. Тому нинішнє рішення Правління НБУ свідчить про, як мінімум, упередженому ставленні до банку», - зазначає керівник банку.

ПАТ "КСГ Банк" неодноразово публічно заявляв про свою високу лояльність до політики НБУ, спрямованної на оздоровлення фінансової системи України. «Якщо неупереджено подивитися на зауваження, які пред'являлися до нас за підсумками перевірки в 2015 році, то можна зрозуміти, що всі рекомендації виконувалися нами вже через декілька хвилин. Чому знову-таки є підтвердження в звітній документації. На зауваження за підсумками останньої перевірки, яка закінчилася 12 серпня 2016, ПАТ "КСГ Банк" надав аргументовані заперечення. Однак ці заперечення в розріз із існуючою правовою практикою не були враховані при прийнятті рішення НБУ.
Крім того, були порушені встановлені законодавством процедури прийняття рішення про ліквідацію. Насторожує і той факт, що рішення про ліквідацію банку прийнято не "постановою Правління", а "рішенням Правління".

Очевидно, що висновки інспекційної групи НБУ засновані не стільки на "фактах", скільки на її вкрай суб'єктивних оціночних судженнях.

Ми вважаємо, що за рішенням про відкликання ліцензії стоять люди, які тенденційно спотворили реальну ситуацію, використовуючи неправдиву інтерпретацію результатів перевірки, тим самим ввівши в оману керівництво НБУ і громадськість", - заявив Андрій Скороход.

Подібні дії в ПАТ "КСГ Банк" пов'язують з планомірною тривалою компанією по його публічній дискредитації, яка має всі ознаки добре спланованої рейдерської атаки. «На жаль, подібна практика в нашій країні останнім часом почастішала. Зі свого боку ми будемо відстоювати нашу репутацію і право на ведення в Україні чесного і прозорого банківського бізнесу виключно в рамках правового поля ».

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші