Менеджерам Ахметова загрожує до 8 років за вивезення руди з Північного ГОКу

Намічається серйозний конфлікт навколо державного залізорудного родовища в Кривому Розі, яке останні 10 років використовувалося приватними особами і зараз має повернутися в управління Мінекономрозвитку
Depo.Гроші
31 липня 2016 18:40
ФОТО: depo.ua

Як пише криворізький портал "Перший Міський", група компаній "Метінвест" Ріната Ахметова 1 серпня повинна повернути під контроль держави кар'єр "Північний". Таке рішення прийняв Кабмін.

Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів направила на підприємство офіційне повідомлення про те, що після перевірки Фондом державного майна виконання умов договору оренди з боку "Метінвесту" виявили цілий ряд порушень і продовжувати угоду не будуть - кар'єр повертається державі.

Тим часом, джерела "Першого Міського" розходяться в думках, чи погодиться "Метінвест" вже 1 серпня передати назад все взяте в оренду майно в тому обсязі і стані, в якому воно було прийнято в 2005 році.
В останні дні з кар'єру "Північний" почали складами вивозити руду. Так, за нашими даними, 27-28 липня на підприємство зайшло більше 250 вагонів, якими з кар'єру вивезли близько 17,5 тонн руди. Згідно з даними Фонду державного майна, на території колишнього "Укрмеханобр" є сировина, здобуте "Метінвестом", а також те, яке отримали ще до передачі в оренду та, відповідно, воно знаходиться в держвласності. Орієнтовна сума збитків, нанесених державі, може скласти близько 5,5 млн грн.
Управління Національної поліції вже зареєструвало за фактом підготовки до присвоєння держмайна у великих розмірах кримінальне провадження за ч. 4 ст. 191 КК України, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 8 років.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.