У країнах ЄС діє близько 120 програм для розвитку сільськогосподарських підприємств, в Україні таких наразі 5" — Артур Золотаревський

До початку російської агресії аграрний бізнес в Україні мав позитивну динаміку розвитку. За статистикою, за 8 місяців 2018 року аграрний товарообіг становив $5,6 млрд. З них $3,8 млрд — експорт продукції аграрно-промислового комплексу з України на європейські ринки

Журналіст відділу новин
У країнах ЄС діє близько 120 програм для…

Про це розповів один із засновників платформи "Доброзем" Артур Золотаревський, передає Depo.ua.

З початком війни ситуація погіршилась. Руйнування приміщень, загибель тварин та знищені логістичні ланцюжки – фермерські підприємства стали одними із найбільш вразливих суб’єктів господарювання.

"Однак Держава намагається підтримувати українських фермерів. Існують кілька програм, спрямованих на це. Серед них отримання гранту на суму до 6-8 млн. грн, безкоштовне переміщення українських підприємств до центральних і західних областей, державна компенсація за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, надання кредиту за програмою "5-7-9%" — розповідає Артур Золотаревський. 

Ще у березні 2022 року Уряд ухвалив Постанову для підтримки малих і середніх товаровиробників сільськогосподарської продукції, що передбачає компенсацію відсоткової кредитної ставки до 50 млн грн. 

За словами експерта, не менша увага приділяється розвитку сільськогосподарських підприємств і у країнах ЄС. Для розвитку малих сімейних фермерських господарств діє вигідна система податків і кредитування, підтримка фермерських ринків. 

"Для прикладу уряд ФРН робить акцент на сімейних фермах. На розвиток аграрного сектору з Європейського фонду виділяється близько €1,4 млрд на рік. На цьому ж напрямку концентрує увагу й Польща. Дотації з ЄС дозволяють фермерам використовувати сучасне обладнання, обробляти свою продукцію та формувати товарні партії. До речі, всі господарства співпрацюють з переробними компаніями. У такий спосіб проблема з ринком збуту вирішується автоматично" — пояснює Золотаревський.

Війна в Україні наочно продемонструвала вразливість великих тваринницьких комплексів та стійкість дрібних фермерських господарств, сільськогосподарських кооперативів, а також прямої кооперації виробників та споживачів із коротшими логістичними ланцюгами. 

Тому, на думку експертів, аграрний напрям та зелену реконструкцію слід розглядати як економічну необхідність для майбутнього розвитку України. Це забезпечить більшу економічну ефективність і конкурентоспроможність України на європейському та світовому ринках та дозволить побудувати економічну модель, яка буде стійкою та невразливою до криз.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme