У Коломойського офіційно відмовилися від сплати дивідендів (ДОКУМЕНТ)

Підконтрольний олігарху Ігорю Коломойському менеджмент "Укрнафти" відмовляється виплачувати в бюджет держави 1,8 мільярда гривень дивідендів
Depo.Гроші
8 червня 2015 20:02
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці в "Фейсбуці" написав виконавчий директор "Нафтогазу" Андрій Пасішник, повідомляє depo.ua.

"ПАТ "Укрнафта" отримало позовну заяву НАК "Нафтогаз України" з вимогою зобов'язати "Укрнафту" перерахувати дивіденди, нараховані на належні компанії акції в статутному фонді відповідача за 2011-2013 роки, в сумі 1,779 млрд гривень до держбюджету", - йдеться у відзиві "Укрнафти" на позовну заяву "Нафтогазу".

"Відповідач не погоджується із пред'явленим компанією позовом, вважає, що права позивача ним не порушувались, а тому існують достатні підстави для відмови у задоволенні позву", - йдеться у документі.

В "Укрнафті" пояснили небажання сплачувати дивіденди тим, що "Нафтогаз" заподіяв шкоду "Укрнафті" на суму 2,666 млрд гривень.

У Коломойського офіційно відмовилися від сплати дивідендів (ДОКУМЕНТ) - фото 1

У Коломойського офіційно відмовилися від сплати дивідендів (ДОКУМЕНТ) - фото 2

У Коломойського офіційно відмовилися від сплати дивідендів (ДОКУМЕНТ) - фото 3
19 березня народні депутати прийняли Закон "Про внесення змін до Закону України "Про акціонерні товариства" (щодо виплати дивідендів акціонерним товариством)". Закон дозволить державі повернути контроль над компанією "Укрнафта", яку досі контролює голова екс-голова Дніпропетровської ОДА Ігор Коломойський, оскільки пропонується знизити кворум, необхідний для проведення загальних зборів акціонерного товариства, з 60% до 50% + 1 акція вже цього року, а не з 1 січня 2016. Тоді держава зможе розподілити дивіденди товариства.

"Нафтогаз України" уже просить Господарський суд Києвазобов'язати нафтовидобувну компанію "Укрнафта" перерахувати мажоритарному акціонеру, яким є сам "Нафтогаз", дивіденди. Водночас Ігор Коломойський погрожує Кабміну судовим позовом на 5 млрд грн.