У Києві силовики влаштували "маски-шоу" в японській компанії

Співробітники Служби безпеки України і Міністерства внутрішніх справ проводять обшук в офісі "дочки" японської фармацевтичної компанії "Такеда Україна"
Depo.Гроші
10 червня 2015 15:30
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив колишній гендиректор компанії Євген Заїка, передає depo.ua з посиланням на "Економічну правду".

За його словами, в офіс компанії увірвалося близько десяти представників силовиків. На даний момент вони проводять обшук та вилучають сервери.

Заїка сказав, що компанію звинувачують у порушеннях при реєстрації лікарського препарату "Актовегін" з метою ухилення від виплати податків і митних зборів.

"Ми працюємо в Україні вже понад 20 років. Є такий препарат - "Актовегін".

Препарат №1 з продажу вже багато років. Застосовується для лікування інсульту та його наслідків. Це внутрішньовенні ін'єкції, є і драже", - пояснює екс-гендиректор "Такеда Україна".

Він наголосив, що цей препарат не дає спокою вже багато років всім контролюючим органам "бо нічого нікому не платимо".

"Нас звинувачують у тому, що компанія "Такеда" увійшла в змову з МОЗ та зареєструвала цей препарат як ліки, а він нібито є біологічно активною добавкою (БАД). Хоча БАДів внутрішньовенних не буває", - підкреслює Заїка.

Екс-гендиректор зазначив, що "Актовегін" ще в СРРС - в 1979 році - був зареєстрований як ліки.

"Тепер же вони кажуть, що ми сфальсифікували дані і насправді це БАД. І тим самим ми не сплатили ПДВ і мито. Бо ліки продається зі ставкою ПДВ 10%, а БАДи - 20%. І мито на ліки 5%, а на БАДи - 7%", - пояснив він.

За словами Заїки, за цими звинуваченнями в офіс компанії увірвалася СБУ і міліція з ордерами на обшук.

"З великими складнощами нам вдалося добитися, щоб в приміщення допустили двох наших адвокатів. Те ж саме зараз відбувається на українському заводі в Сумах "Кусум Фарм", де "Актовегін" упаковується", - додає він.

Колишній менеджер "Такеда Україна" також повідомив, що в компанії знали про те, що готують правоохоронні органи.

"Як відомо, Петро Порошенко їде 28 червня в Японію. Можливо, це зроблено спеціально, щоб йому насолити перед його візитом. У будь-якому випадку скандал буде гучний. Швидше за все, це робиться, щоб "покошмарити" бізнес, забрати сервери, а потім вимагати гроші для вирішення проблеми. Нам це дуже добре все знайоме", - зазначив він.

Заїка також повідомив, що напередодні компанія направила звернення до прем'єр-міністра, президента, омбудсмена та у два посольства з інформацією про ситацію.

Довідка. "Такеда Україна" (до 2011 року, "Нікомед Україна") - фармацевтична компанія, що входить до складу Takeda Pharmaceutical Company Limited ("Такеда"). Компанія працює в більш ніж 70 країнах світу: в Японії, США, Європі, Латинській Америці, Африці, на Близькому Сході та Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

У Києві силовики влаштували "маски-шоу" в японській компанії - фото 1

У Києві силовики влаштували "маски-шоу" в японській компанії - фото 2

Мітки: сбу, обшук, ліки