У Казахстані обвал нацвалюти: тенге оновив історичний мінімум

Курс тенге на торгах Казахстанської фондової біржі оновив свій історичний мінімум, впавши до 355,52 тенге за долар
Depo.Гроші
11 січня 2016 09:10
ФОТО: depo.ua

Обсяг торгів склав 50,4 мільйони доларів порівняно з 47,4 мільйона доларів у п'ятницю, передає depo.ua з посиланням на "Прайм".

Нагадаємо, 20 серпня 2015 року Казахстан приступив до реалізації нової грошово-кредитної політики, заснованої на вільноплаваючому курсі тенге, і скасував валютний коридор. На цій новині біржовий курс казахстанської валюти впав до 255,26 тенге за долар, обвалившись на 26% протягом доби.

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив, що альтернативи не було: вільне курсоутворення дозволить відновити конкурентоспроможність економіки країни та зберегти резерви.

У повідомленні Нацбанку від 5 листопада 2015 року констатувалося, що у вересні і жовтні Національний банк відійшов від підходу, оголошеного 20 серпня 2015 року щодо переходу на вільний плаваючий курс тенге, і приступив до продажів валюти на валютному ринку.

За даними відомства, частка участі Національного банку на валютному ринку сягнула 60%. За рахунок коштів Національного фонду і золотовалютних активів Національного банку в цей період було продано понад 5 мільярдів доларів.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші