У Кабміні планують за півтора року створити агентство із страхування експортерів

У Кабінеті Міністрів прогнозують, що Експортно-страхове агентство може запрацювати лише в другій половині наступного року
Depo.Гроші
26 квітня 2016 18:01
ФОТО: depo.ua

Про це заявила торговельний представник України Наталія Микольська, передає depo.ua з посиланням на "Європейську правду"

"Ви знаєте про нинішню бюджетну ситуацію, а також про вимоги МВФ щодо контролю над видатками. В такій ситуації говорити про експортно-кредитне агентство поки не доводиться. Наразі ми розробляємо стратегію експортно-страхового агентства і сподіваємося, що якщо в бюджеті будуть закладені гроші, то воно зможе запрацювати у 2017 році", - відзначила вона.

За словами Микольської, таке агентство буде займатися страхуванням та перестрахуванням ризиків українських експортерів.

"Раніше ми розраховували, що таке агентство потребує близько 200 млн грн, але за нинішнім курсом скоріше за все воно потребуватиме 250-300 млн грн. Ці гроші мають бути надані протягом 2 років двома траншами", - зауважила вона.

На думку Микольської, якщо в бюджеті 2017 року буде закладена половина суми, агентство може запрацювати у другій половині наступного року.

"Ми розглядаємо можливість поступового перетворення цього агентства в експортно-кредитне - таке, яке буде займатися і кредитною підтримкою експортерів. Але таке перетворення, ймовірно, можливе лише після закінчення нашої програми з МВФ", - зазначила Микольська.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші