ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У ГПУ очікують розподілу грошей Лазаренка

Україна і США зацікавлені у якнайшвидшому завершенні суду над українським екс-прем'єром Павлом Лазаренком, що відкриє дорогу для розподілу конфіскованих активів

Depo.Гроші
25 лютого 2018 15:30
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" заявив заступник генпрокурора України Євген Єнін, повідомляє Depo.ua.

За його словами, на сьогоднішній день в Україну повернуті $15 млн Лазаренка за рішенням швейцарського суду, передає "Українська правда".

"На рахунках у 5 різних країнах - Швейцарія, Гернсі, Ліхтенштейн, Антигуа, Литва - також арештовано близько $200 млн - як в рамках кримінального провадження, яке здійснюється в Україні, так і в рамках цивільного процесу, пов'язаного з кримінальним, на території США" , - зазначив Єнін.

За його словами, для швидшого завершення процесу група американських слідчих і прокурорів вже неодноразово перебувала в Україні, а українська сторона забезпечувала проведення допиту свідків, зокрема колишніх прем'єр-міністрів і членів уряду.

"Українська сторона за запитами американських партнерів надавала значну кількість матеріалів з розслідуваного в Україні кримінального провадження, які підтверджують саме корупційний характер засобів, отриманих Лазаренком і його спільниками", - зазначив заступник генпрокурора.

На сьогодні судовий процес у США триває вже понад 8 років.

"І ми сподіваємося, що він вже входить у свою фінальну стадію. Після того, як у США процес завершиться, - сподіваємося, з позитивним для нас усіх рішенням - почнуться переговори про розподіл конфіскованих активів", - зазначив Єнін.

Він додав, що кілька місяців тому американські партнери поінформували українську прокуратуру про вручення Лазаренку оновленої підозри, яке охоплює окремі аспекти як щодо організації вбивства народного депутата Євгена Щербаня, так і низки корупційних злочинів.

"На сьогоднішньому етапі ми є у певній мірі заручниками того процесу, який відбувається на території США", - заявив Єнін.

Однак Україна на підставі Конвенції про боротьбу з корупцією може отримати частину коштів (активів) Лазаренка як країна, яка потерпіла від зазначених корупційних злочинів, а також як країна, яка активно сприяла розслідуванню злочинів.

При цьому Єнін не виключив можливості "певних компромісів" між правоохоронними структурами США і Лазаренком - йдеться про позасудове вирішення спору із залученням третьої сторони.

Коментуючи перебіг справи проти Лазаренка в Україні, Єнін зазначив: "Є певні процесуальні моменти. У зв'язку з відсутністю Лазаренка на території України, перебування його в розшуку, провадження зупинено".

Він додав, що у лідера партії "Батьківщини" Юлії Тимошенко у цьому кримінальному провадженні процесуального статусу немає.

Нагадаємо, що у 2004 році Павло Лазаренко, який втік з України у 1999 році, був засуджений у США за звинуваченням у відмиванні грошей. Після виходу з в'язниці у листопаді 2012 року він перебував у центрі ув'язнення Імміграційної і митної поліції США, яка відмовляється уточнити, коли випустила його на свободу. У судових документах, поданих Лазаренком, йдеться, що він заборгував колишньому адвокату $ 100 000 і живе виключно на зарплату дружини.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші