У Гонтаревої розповіли про причини девальвації гривні

Нацбанк пояснює девальвацію гривні в жовтні-листопаді проведенням місцевих виборів і зниженням цін на український експорт
Depo.Гроші
1 грудня 2015 12:58
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у листопадовому Макроекономічному та монетарному огляді Національного банку України, опублікованому на його сайті, передає depo.ua.

"Посилення девальваційного тиску на гривню наприкінці жовтня – початку листопада зумовлене посиленням невизначеності напередодні місцевих виборів в Україні, подальшим зниженням цін на ключові товари українського експорту, сезонним зростанням попиту на валюту у зв'язку із закупівлею енергоносіїв і виплатами Фонду гарантування вкладів, а також посиленням девальвації валют окремих торговельних партнерів України в попередні місяці", - говориться у повідомленні.

Нацбанк зазначає, що в цих умовах вживав заходи для згладжування короткострокових сплесків попиту на іноземну валюту, дотримуючись політики вільного курсоутворення. 

Зокрема, наприкінці жовтня і в листопаді регулятор проводив аукціони з продажу валюти і здійснював адресні інтервенції для фінансування енергетичного імпорту.

У той же час, НБУ активно купував валюту як шляхом інтервенцій на міжбанківському валютному ринку, так і на валютних аукціонах. Загальна сума придбаної валюти за жовтень становить 254 млн дол. США, або 5,4 млрд у гривневому еквіваленті.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.