У Гонтаревої хочуть обмежити готівкові розрахунки

Нацбанк пропонує встановити граничну суму готівкових розрахунків 50 тисяч гривень для розрахунку фізичних осіб з підприємствами (підприємцями) протягом одного дня за товари, а також фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню
Depo.Гроші
4 серпня 2016 21:18
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу НБУ.

Зазначається, що Нацбанк виносить на громадське обговорення проект постанови правління НБУ “Про внесення змін до постанови правління Національного банку України від 06 червня 2013 року № 210”. Пропозиції та зауваження щодо цього рішення будуть приймати до 5 вересня.

Тим часом безготівкові розрахунки лишаються необмеженими і "банки зобов’язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі".

"Стратегічним завданням для Національного банку України є підвищення рівня безготівкових платежів в Україні та скорочення обсягів готівкових розрахунків. Це дасть можливість забезпечити стабільні надходження готівки до банківської системи й прискорити її обіг", - сказано у повідомленні.

Так, Україна прагне до 2020 року досягти рівня готівки в економіці 12% (відношення М0 до ВВП). У 2014 році цей показник становив 18,1%, а за результатами 2015 року зменшився до 14,6%.

Збільшення безготівкових розрахунків має збільшити надходження коштів суб’єктів національної економіки в банківську систему, що підвищить ліквідність банків. Окрім того, зменшення готівкових розрахунків сприятиме детінізації економіки країни, зростанню надходжень до держбюджету України.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші